Мешканці Львівщини за місяць добровільно здали поліції близько трьох сотень одиниць зброї
В області завершився місячник добровільної здачі зброї
Під час заходів на Львівщині громадяни добровільно здали у підрозділи поліції 263 одиниці зброї та 106 спецзасобів. Вирішується питання про реєстрацію більше двохсот одиниць зданої зброї.
Мешканці Львівщини засвідчили про наявність у себе такої зброї: нарізної армійських зразків – 2 од., 22 одиниці мисливської нарізної, 202 одиниці мисливської гладкоствольної зброї. Також здано 33 одиниці холодної зброї та 4 пневматичні гвинтівки.
Також у підрозділи поліції мешканці Львівщини здали 130 боєприпасів, з них: 48 од. до зброї армійських зразків; 33 шт. до мисливської нарізної та 49 шт. до мисливської гладкоствольної зброї.
Також громадяни здали 95 газових пістолетів та револьверів, 11 пристроїв травматичної дії.
Вирішується питання про реєстрацію 207 одиниць добровільно зданої зброї та спецзасобів.
Перший етап місячника добровільної здачі зброї на Львівщині тривав з 1 по 30 квітня та проводився для протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів.
«Під час місячників добровільної здачі зброї громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ (у відділи, відділення поліції або безпосередньо до працівників поліції) та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них неналежним чином – без дозволів, реєстрації тощо. Окрім того, громадяни, котрі добровільно здали таку зброю, можуть клопотати про її реєстрацію у встановленому законодавством порядку», - йдеться у повідомленні Головного управління Нацполіції Львівщини.
До слова, згідно із ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України, передбачено відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Так, частина 3 цієї ж статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, які вони зберігали без передбаченого законом дозволу.