На церкві у селі Івано-Франкове встановлять відеокамери для моніторингу лісових пожеж

На церкві у селі Івано-Франкове встановлять відеокамери для моніторингу лісових пожеж
Це один із перших в Україні пілотних проектів спрямованих на адаптацію до зміни клімату

У селі Івано-Франкове на Львівщині лісові та торфові пожежі моніторитимуть за допомогою відеокамер, встановлених на найвищому шпилі місцевої церкви. Відео території навколо села транслюватимуть у моніторинговому центрі у сільській раді і відразу сповіщатимуть службу надзвичайних ситуацій у разі виникнення пожежі. Про це ZAXID.NET повідомила керівниця проекту «Локальні підходи до глобальних кліматичних викликів» Леся Більська.

«Ми плануємо встановити три камери, а на будинку сільської ради встановимо інформаційне табло з інформацією про погоду та потенційні ризики виникнення пожеж. У такий спосіб ми адаптуємо місцеву громаду до зміни клімату», – розповіла Леся Більська.

Для відеоспостереження у сільській раді провели інтернет, а найближчим часом закуплять відеокамери. Територію села обрали не випадково, тут найбільша на Львівщині концентрація заповідних земель, окрім того, через збільшення посушливого періоду в останні п’ять років спостерігається збільшення лісових й торфових пожеж на 50%за даними МНС.

Це один із перших в Україні пілотних проектів спрямованих на адаптацію до зміни клімату.

Усі роботи планують закінчити до кінця року. На заходи в рамках проекту, який реалізовує ГО «Товариство краєзнавців Яворівщини "Гостинець"», планують витратити 300 тис. грн. Гроші  на обладнання та облаштування моніторингового центру вдалося отримати в рамках проекту Climate Forum East II (НЕЦУ), що реалізовується НЕЦУ за фінансової підтримки Європейської Комісії та Австрійського Червоного Хреста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук