На Волині журналісти покинули поліцейську апеляційну комісію

Журналісти заявляють про тиск

У суботу, 27 лютого, апеляційну атестаційну комісію західного регіону №2, яка приймає апеляції поліцейських у Волинській області, залишили двоє журналістів на знак протесту проти залишення в поліції одного з одіозних посадовців. Про це повідомила «Четверта влада».

На місце вибулих наказом Національної поліції України призначили двох членів рівненських атестаційних комісій: журналістку «Громадського радіо» Ірину Мусій та головного редактора Рівненського агентства журналістських розслідувань і порталу «Четверта влада» Володимира Торбіча.

Також призначили в громадську частину комісії адвоката, депутата Волинської облради від «Батьківщини» Сергія Слабенка.

Головний редактор порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч зазначив, що причину, чому представники громадськості покинули апеляційну комісію на Волині, йому не повідомили. Сказали лише, що «вибули зі скандалом».

«Я пропрацював весь день (27 лютого) і написав заяву про вихід, а журналістка Ірина Мусій, яка вже працювала в комісії кілька днів, написала заяву про вихід ще в першій половині дня – відразу після того, як, після одного голосування, в поліції залишився одіозний корупціонер і правопорушник. Це не моє оціночне судження. Це фактаж, який був у комісії, включно з результатами поліграфу і послужним списком цього чоловіка. Попередня атестаційна комісія одноголосно його звільнила. А ця комісія прийняла рішення залишити – чотири проти трьох», – повідомив Торбіч.

Головред «Четвертої влади» зазначив, що за день роботи не знайшов доказів того, що поліцейським в апеляційній комісії хтось давав вказівки як голосувати. Проте, на його думку, у діях комісії є подвійні стандарти.

«Подібні рішення підривають довіру до діяльності атестаційних комісій і до самої реформи. Породжують чутки про те, що одіозні посадовці вміють «рішати». Коли патрульних поліцейських в Луцьку звільняють за перегар з рота і водночас маститих корупціонерів-правопорушників, з досить невисокими балами, для такого рівня, залишають працювати – це подвійні стандарти», - зазначив він.

Журналістка «Громадського радіо» Ірина Мусій повідомила про тиск на неї і заявила, що не має наміру брати участі в роботі комісії, яка повертає в поліцію одіозних посадовців.

«Сьогодні два журналісти написали заяви про вихід з апеляційної атестаційної комісії поліції західного регіону. Контра в дії. Висновки робіть самі.

Ну і мені забанили (але вже відбанили) сторінку у ФБ, і я маю підозри, теж пов’язано з моїм перебуванням в комісії. Кілька днів тому були прямі попередження про те, що мені краще не ночувати вдома, що, мовляв, «ноги поламають», а також поширювали інформацію, що я належу до певних політичних сил. Когось залякують, когось намагаються вмовити. А на когось намагаються вплинути ось так. От така у нас цікава переатестація!

Я маю зобов’язання перед собою. Перед людьми, які загинули за те, щоб в цій країні було все по-іншому. Я не буду кричати «зрада». Я лише скажу, що більшість людей такий стан речей влаштовує», - написала вона на своїй сторінці Facebook.

Виконавчий директор Рівненського медіа-клубу Іван Чорнобай висловив «Четвертій владі» сумнів, чи варто йому брати участь в такій комісії. Якщо громадськості взагалі не буде – четверо осіб для голосування теж достатньо.

Навіть, якщо в апеляційній комісії залишиться четверо поліцейських і депутат облради – збережеться кворум для голосування.

Нагадаємо, 18 лютого у Луцьку побили двох активістів, які виступали за прозору атестацію поліції у місті.

Посилаючись на джерела у правоохоронних органах, Zik повідомляв, що співбесіду в атестаційній комісії не пройшли три заступники начальника ГУ Національної поліції у Волинській області – Анатолій Петрушин, Анатолій Шумик і Олександр Балицький, а також начальник управління кримінальної поліції на Волині Геннадій Єпіфанович та начальник кадрового забезпечення управління Сергій Кондратюк.

Повідомлялося також, що не пройшли співбесіду начальник Луцького міськвідділу поліції Ігор Муковоз, Нововолинського міськвідділу Віталій Мархальчук, Маневицького РВ Анатолій Близнюк, Любомльського РВ Юрій Ліпич, Ковельського РВ Іван Тусь та Рожищенського РВ Олександр Басалик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук