На Закарпатті збудують протитуберкульозну лікарню
Сьогодні, 26 листопада, у селі Нижня Апша в Тячівському районі голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші заклав капсулу у фундамент майбутньої протитуберкульозної лікарні територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія».
Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Василь Скрип, лікарня в Нижній Апші розрахована на 100 ліжок. Передбачається створити відділення для ізоляції та лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз. Заплановано обладнати її потужною сучасною діагностичною базою. Це дасть можливість здійснювати повну рентгенологічну, бактеріологічну та ендоскопічну діагностику туберкульозу жителів не лише Тячівщини, а й віддалених районів. У проектно-кошторисній документації передбачено й новітні технології з утилізації відходів, у тому числі біологічних, високотехнологічні очисні споруди.
На спорудження цієї лікарні необхідно понад 22 мільйони гривень.
Як інформує кореспондент ZAXID.NET , за словами Олега Гаваші, другий рік поспіль продовжується капітальна реконструкція в ОТМО "Фтизіатрія", що в Ужгороді, торік з обласного бюджету на ці роботи було виділено майже 2,2 мільйона гривень, цьогоріч – близько 5 мільйонів. Крім того, ремонти проводилися і зараз продовжуються у протитуберкульозних відділеннях Берегівської, Хустської, Іршавської, Свалявської і Тячівської райлікарень.
Цьогоріч у порівнянні з попереднім роком збільшилися видатки обласного бюджету на проведення капітальних ремонтів в ОТМО "Фтизіатрія". Кошторисом на 2009 рік для проведення капремонтів передбачено 4 млн. 918,0 тис. грн. За 10 місяців профінансовано 3393,8 тис. грн, на обладнання – 54,0 тис. грн, профінансовано 6,8 тис. грн. За ці кошти проводяться капітальні ремонти у відділеннях лікувального корпусу №2, фасаду ІІ лікувального корпусу, каналізаційної системи, системи опалення, складу для зберігання медикаментів.
На Закарпатті фіксується 60 випадків захворювань туберкульозом на 100 тисяч населення. Нормальні, стабільні показники – не більше 30 випадків на 100 тисяч населення.