Набув чинності наказ Міносвіти про введення аудиту шкіл замість атестації

СуспільствоАндрій Стець, 16 квітня 20198520

В Україні атестацію шкіл замінить інституційний аудит. Відповідний наказ Міністерства освіти набув сьогодні чинності, інформує у вівторок, 16 квітня, прес-служба МОН.

На відміну від атестації, яка мала наглядово-контрольні функції, аудит стане інструментом підтримки закладів. Таку заяву зробила міністр освіти Лілія Гриневич під час робочої поїздки до Івано-Франківської області.

«Інституційний аудит здійснюватиме Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи. Він замінить дискредитовану атестацію, яка давно не відповідала ні потребам шкіл, ні системи освіти, а перетворилася на репресивно-контролюючу машину, яка лише примножувала папери. Роботу закладу оцінюватиме окремо створена експертна група. До її складу входитимуть освітяни, що мають досвід роботи у школі не менше 5 років, вищу педагогічну освіту або вищу кваліфікаційну категорію, а також пройшли спеціальне навчання», - повідомила Гриневич.

Експертна група може налічувати від 3 до 12 членів, до її роботи можна долучати представників громадськості.

Щоб врахувати думки учасників освітнього процесу, експертна група може опитувати педагогів, учнів чи їх батьків.

Передбачено, що інституційний аудит проводитимуть за чотирма напрямами: освітнє середовище закладу; система оцінювання здобувачів освіти; педагогічна діяльність педпрацівників закладу; управлінські процеси закладу.

«На підставі звіту про проведення аудиту, що включатиме акт перевірки та підготовлені експертами аналітичні довідки, складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший – високий, другий – достатній, третій – вимагає покращення, четвертий – низький. У разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками – до 1 року. Якщо ж після визначеного терміну заклад не усуне виявлені негаразди, то ДСЯО, зокрема, зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або ж взагалі реорганізувати заклад», - пояснила Гриневич.

Аудит будуть проводити планово раз на 10 років. Можлива й позапланова перевірка - якщо про це попросили (однак не частіше одного разу на два роки і не раніше ніж через рік після планової).

Триватиме аудит у закладі не більше 10 днів. Але для шкіл, що мають до 50 працівників за календарний рік, оцінювання триватиме не більше 5 днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук