Науковці створили пристрій, який дозволяє комунікувати з комп’ютером подумки

Точність розуміння команд у пристрою складає 96%

СвітРоман Ганкевич, 8 квітня 20182970
Науковці створили пристрій, який дозволяє комунікувати з комп’ютером подумки
фото MIT Labs
Команди в комп’ютер посилаються субвокально – промовлянням тексту подумки

Дослідники Массачуссетського технологічного інституту (MIT) винайшли пристрій, який дозволить людині спілкуватися з комп’ютером без використання рук і голосу. Про це інформує Science Alert.

Як зазначається, команди в комп’ютер посилаються за допомогою функції так званої субвокалізації – промовляння тексту подумки. Коли людина уявляє якесь слово, мозок посилає сигнали в м'язи обличчя і горла, щоб сформувати їх позицію для промовляння цього слова.

Пристрій назвали AlterEgo. Він складається з переносної гарнітури, яка одягається навколо вуха і щелепи, і обчислювальної системи, яка отримує зворотні дані з комп’ютера і перекладає їх на зрозумілу для людини відповідь.

У комплект датчики електродів, які передають інформацію прямо у внутрішнє вухо через кістки черепа. При цьому ваші вуха залишаються вільними, щоб чути звуки зовнішнього світу.

У такий спосіб комп’ютер «розмовлятиме» з вами через Google або Siri, а вам не доведеться промовляти до них вголос «Ok, Google» чи «Hey, Siri» на заповненій людьми вулиці.

«Нас мотивує ідея створити пристрій на основі штучного інтелекту, за допомогою якого людина зможе розширювати межі власного інтелекту. В майбутньому це може бути більш складна обчислювальна платформа, яка якимось чином зʼєднає мозок людини і комп’ютер, і це буде схоже на розширення межі нашого пізнання», – повідомив керівник дослідження Арнак Капур із МІТ Media Lab.

Для виконання своєї функції пристрій повинен щільно сидіти на щелепі, тому для кожної людини він «підганяється» індивідуально. Поки що пристрій у розробці і може передавати прості команди, на зразок гри у шахи чи розвʼязку математичної задачі. Однак точність розуміння команд уже складає 96%.

Нагадаємо, раніше Ілон Маск застерігав, що штучний інтелект (АІ) може створити диктаторський режим і правити над людьми вічно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук