Чиновники ОДА позиватимуться, бо Садовий назвав їх корумпованими
Управління розвитку інфраструктури Львівської облдержадміністрації має намір скерувати до суду позов проти міського голови Львова Андрія Садового про захист ділової репутації. Причина – те, що мер Львова неодноразово називав «корумпованим і таким, яке укладає безпідставно тимчасові договори на перевезення».
Про це ZAXID.NETповідомили у прес-службі Львівської ОДА.
На думку чиновників ЛОДА «незадоволення схемою руху розпочалось 1 січня 2012 року, коли Львівська міська рада впровадила нову мережу міських автобусних маршрутів загального користування. Через згадане нововведення без автотранспортного обслуговування залишилась низка населених пунктів, які розташовані безпосередньо біля Львова, і до січня 2012 року обслуговувались міськими маршрутами. Міські депутати висловили незадовільну оцінку діям посадових осіб управління транспорту Львівської міської ради і особисто міському голові. Втім, міський голова Львова звітує, що запровадження нової мережі є важливим досягненням. Недоліки він пояснює роботою приміських та міжміських маршрутів, за які відповідає управління розвитку інфраструктури ОДА».
«Лише незначна кількість міських маршрутів у місті залишились в тому вигляді, в якому були впроваджені 1 січня 2012 року. Низку нових відкрито без оголошення конкурсу. За тимчасовими дозволами автобуси курсують протягом дев’яти місяців, що не передбачено жодним нормативним документом. До цього часу не введений в дію трансферний квиток і мешканці Львова вимушені оплачувати проїзд у два рази дорожче», - зазначають в ЛОДА.
«Міська рада постійно висловлює обурення тим, що 15 приміських маршрутів пролягає територією міста. Наголосимо, що ними користується значна частина львів’ян. Рішення про їх відкриття приймалось згідно з діючим, на той час, законодавством. Закінчується найближчий термін дії договору про організацію перевезень на приміському маршруті у травні 2014 року. Існування цих маршрутів при запровадженні нової схеми, міські чиновники не враховували. За нової маршрутної мережі, управління розвитку інфраструктури ОДА прийняло рішення про відкриття лише одного приміського маршруту № 371 Львів АС-4 – Солонка», - повідомляють в облдержадміністрації.
Нагадаємо, у липні мер Львова у відповідь на запитання, чому обласні маршрути №371 і 171 їздять містом, відповів: «Тому що корупція. Так як мене інформують, певні перевізники занесли хабарі в обласну державну адміністрацію, і там управління транспорту ОДА з порушенням всіх норм та законів видало їм тимчасові дозволи. Я думаю, тут правоохоронні органи повинні навести лад».
Додамо, що у Львові через територію міста проходить 20 приміських автобусних маршрутів. Управління транспорту та зв’язку ЛМР вказує на такі проблемні місця з несанкціонованими кінцевими зупинками міжміських маршрутів у Львові: пл. Двірцева, вул. Куліша, вул. Шевченка, пл. Св. Теодора, вул. Наукова, пл. Св. Юра, пл. Кропивницького, пл. Петрушевича, пл. Митна, приміський вокзал. Серед можливих альтернативних варіантів управління транспорту зазначає вул. Садова, ст. Підзамче, приміський вокзал.
Як заявляв начальник управління транспорту Львівської міської ради Микола Жук 8 липня, на прес-конференції, що щонайменше 8 з 20 приміських маршрутів, які заїжджають на територію Львова, є незаконними. Перевізники наголошують, що таких автобусів через місто курсує близько 220, що сильно перевантажує й так навантажені транспортом вулиці міста зокрема в центрі. Весною цього року перевізникам приміських автобусних маршрутів дали тиждень на те, аби подати пропозиції щодо розміщення кінцевих зупинок у Львові.