ОБСЄ розкритикувала ЦВК за неповну і несвоєчасну публікацію результатів виборів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 16 листопада 20152330

Місія зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) вважає, що Центральна виборча комісія порушила міжнародні зобов’язання України, не оголосивши своєчасно результати місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня.

Про це йдеться в попередніх висновках, які представники місії передали журналістам після прес-конференції в понеділок, 16 листопада, передає УНІАН.

У місії вважають, що на підготовку до другого туру виборів міських голів вплинуло затягування встановлення результатів виборів, які відбулися 25 жовтня. Це затягування порушило встановлені законом терміни. Також спостерігачі відзначили, що затягування з встановленням результатів вони пов’язують з великою кількістю замін членів дільничних виборчих комісій.

«Часті заміни членів ДВК, складність підрахунку результатів голосування, втручання у процес з боку спостерігачів від партій та кандидатів негативно вплинули на процес», – йдеться у попередніх висновках.

У той же час у місії заявили, що «Центральна виборча комісія не надала громадськості повну та своєчасну інформацію про результати виборів, що суперечить міжнародним зобов’язанням України».

Таким чином, місія зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів і прав людини вважає, що проблеми в процесі встановлення результатів виборів призвели до втрати довіри з боку деяких учасників виборчого процесу до органів, відповідальних за організацію виборів.

До слова, що станом на 16 листопада на сайті ЦВК ще не опубліковано результати всіх місцевих виборів, у тому числі інформація про всіх обраних депутатів. При цьому інформація про результати виборів деяких місцевих рад (як на рівні обласних, так і районних та міських рад) опублікована не повністю – без даних про партії, що не пройшли у відповідні ради.

Копії протоколів виборчих комісій про результати виборів на сайті ЦВК не публікуються зовсім.

Також ЦВК не публікує дані про результати виборів у розрізі виборчих дільниць, як це робиться на загальнодержавних (президентських і парламентських) виборах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук