ООН виправила слова Пан Гі Муна про миротворчу роль Росії в світі

СуспільствоАндрій Стець, 17 червня 20167050
ООН виправила слова Пан Гі Муна про миротворчу роль Росії в світі
фото Reuters
Слова Пан Гі Муна викликали дипломатичний скандал

Прес-служба ООН розповсюдила оновлений текст промови Пан Гі Муна щодо ролі, яку відіграє Росія у сучасному світі. Це сталося після того, як попереднє твердження генсека ООН щодо важливості Росії у врегулюванні конфлікту на Донбасі викликало дипломатичний скандал між Україною та ООН.

Зокрема, напередодні генсек ООН перебуваючи на Санкт-Петербурзькому міжнародному економічному форумі в Росії, виступив з промовою, в якій, зокрема, були такі слова: «Росія, як постійний член Ради Безпеки ООН, відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення».

Ці слова викликали гнів постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.

«Я повністю розгніваний такою заявою. Я не розумію, як голова ООН може говорити такі речі, вихваляти роль Російської Федерації у врегулюванні конфлікту в Україні, коли РФ є основним гравцем в агресії проти України і в підтримці цього конфлікту», - сказав він журналістам та пообіцяв направити ноту протесту на адресу Пан Гі Муна.

Через кілька годин текст промови Пан Гі Муна на сайті ООН виправили. Слова про Росію тепер викладено так: «Росія, як держава-засновник ООН і постійний член Ради Безпеки, грає дуже важливу роль, і я дійсно серйозно розраховую на лідерство РФ».

Як пише LB.ua, офіційний представник генсека Стефан Дюжаррік повідомив, що спочатку промова була поширена в тому вигляді, в якому її підготували до виступу.

«Потім у своїй промові генсек зробив деякі зміни. Тож другий варіант виступу - це те, що насправді було сказано», - сказав він.

Дюжаррік також повідомив, що лист з протестом від української місії було отримано і на нього буде дана відповідь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук