Переговори у Мінську дали шанс на політичне врегулювання на Донбасі

Український політолог Вадим Карасьов вважає, що лідери «ДНР-ЛНР» не зацікавленні у мирному рішенні

Суспільство8 травня 201517200

Створення робочих підгруп у рамках тристоронньої контактної групи, яке відбулося вчора в Мінську, дає мінімальний, але все-таки шанс на те, що перемир'я і Мінські угоди загалом реально запрацюють. Про це 8 травня заявив український політолог Вадим Карасьов, повідомляє LB.ua.

Важливим показником реального прогресу буде виконання військової частини мінських угод, вважає Карасьов: «Зокрема - демілітаризація Широкине. Якщо вдасться демілітаризувати Широкине, якщо вдасться знизити інтенсивність перестрілок і якщо вдасться все-таки відвести остаточно з лінії зіткнення заборонене Мінськими угодами озброєння –  отже, можна сподіватися на те, що поступово запрацює політична частина Мінських угод».

У той же час, на думку Карасьова, формальні лідери самопроголошених республік не зацікавлені у виконанні угод. Цим пояснюються їх деструктивні коментарі на тлі переговорного процесу.

«Що стосується заяв Плотницького та Захарченко – то це ті люди, які найменш зацікавлені в реалізації Мінських угод. Сьогодні вони відчувають себе прем'єрами, президентами, керівниками цих територій, квазідержавних утворень. Але якщо Мінські угоди будуть реалізовані, то їм доведеться свій статус значно знизити, – сказав експерт. – Поки ж ці люди сподіваються, що ні військова, ні політична частина Мінських угод до кінця так і не запрацює, і Росії доведеться через якийсь час визнати їхню незалежність і квазідержавний статус».

Відносну успішність переговорів для України Карасьов пов'язує з тим, що на чолі переговорного процесу з української сторони  перебувають «важковаговики» української політики – зокрема, другий президент України Леонід Кучма.

«Те, що в рамках Мінської контактної групи весь цей час все-таки вдавалося якось «розрулити» найбільш гострі кути, розв'язувати найскладніші вузли – це заслуга, в тому числі, і Кучми. А, можливо, і перш за все – Кучми. І те, що все-таки перемир'я, в основному, не зважаючи на перестрілки і загострення, дотримується», – заявив Вадим Карасьов.

Він також  підкреслив, що перш, ніж критикувати переговорний формат і самих переговірників, необхідно спочатку усвідомити складність ситуації, що склалася навколо конфлікту на Донбасі.

«Ситуація настільки тупикова, в ній стільки різного роду «лабіринтів», «підводних каменів», контекстів і підтекстів, що для критики завжди знайдеться місце, якщо дуже захотіти. Впоратися з таким тупиковим завданням, відійти від грані великої війни неймовірно складно. І роль Леоніда Кучми в цьому повинна бути об'єктивно оцінена з урахуванням реальних обставин, з урахуванням всієї складності ситуації навколо Донбасу та відносин України і Росії», – констатував політолог.

Нагадаємо, вчора в Мінську відбулася зустріч тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації в Україні з представниками сепаратистів. Також у Мінську почали свою роботу робочі підгрупи тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Ще раніше Президент України Петро Порошенко прийняв рішення про представників України в даних робочих підгрупах.

Після завершення переговорів представник України в тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив про «серйозні кроки в напрямі політичного врегулювання конфлікту». Однак зазначив, що якщо у плані роботи робочих підгруп питання не зрушиться, єдиним виходом із ситуації буде введення миротворчого контингенту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук