Під час періодів перемир’я бойовики ОРДЛО копають нові окопи і закладають міни, - ОБСЄ

Під час періодів перемир’я бойовики ОРДЛО копають нові окопи і закладають міни, - ОБСЄ
фото УНІАН
ОБСЄ: війна на сході України має ознаки нав’язаного ззовні конфлікту

Cитуація на Донбасі далека від мирної і бойові дії можуть спалахнути в будь-який час. Про це інтерв’ю «Голосу Америки» сказав перший заступник голови спеціальної спостережної місії ОБСЄ Александр Хуг.

Дипломат вказав, що війна на сході України має ознаки нав’язаного ззовні конфлікту, бо цивільне населення не розглядає мешканців територій на протилежному боці ворогами і зауважив, що близько 40 тис. людей щоденно перетинають фронтову смугу.

З майже чотирирічного досвіду роботи на Донбасі він робить висновок, що досі немає ознак перелому у тенденціях і «сторони зберігають готовність вступати у конфлікт без затримок». «Гірше навіть те, що у часи відносного затишшя сторони використовують цю можливість не для того, що відвести зброю і розвести сили, а навпаки - просуваються вперед ближче одні до одних, копають нові окопи, закладають нові міни», - сказав дипломат.

Александр Хуг визнав, що ОБСЄ ймовірно бачить «лише верхівку айсберга», бо по обидва боки контактної смуги спостерігачів часто розглядають як проблему. «Нас часто зупиняють під час виконання завдань. Це можуть бути пасивні перешкоди: мінні поля, або інші бар'єри, але є також випадки й активного втручання у наше патрулювання. Нас зупиняють на пропускних пунктах і не пропускають, нам погрожують. У найбільш серйозних випадках нас намагаються залякати використовуючи зброю».

Наголошуючи, що перешкоди чиняться практично повсюди, представник ОБСЄ сказав, що більше випадків силового тиску й залякування трапляється на територіях не контрольованих українським урядом.

Александр Хуг визнав, що не має можливостей захистити людей від війни і покласти край конфлікту. «Ми також знаємо, що наш вплив обмежений, що наш мандат обмежений. Ми там для того, щоб створювати умови для діалогу, а припиняти вогню, розміновувати, відводити озброєння - це обов’язок тих, хто пообіцяв це зробити», - сказав він і додав, що роботу бригад спостерігачів ОБСЄ на Донбасі вважає дуже потрібною, щоб створювати умови для діалогу, базованого на фактах.

Також Александр Хуг визнав, що не всюди у випадках конфліктів смугу перетинають так часто. «Той факт, що 40 тис. осіб щодня переходять контактну смугу, дуже багатообіцяючий. Переважно контактна лінія є межею розділу, а у цьому конфлікті це не так. В головах людей її не існує... Cамим фактом переходу тієї смуги вони заявляють, що не хочуть цього конфлікту. Вони завжди нам кажуть, що це не їхній конфлікт», - сказав Хуг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук