Понад 120 поліцейських Львівщини покарали через нереєстрацію злочинів

Працівників головного управління поліції Львівщини покарали за нереєстрацію злочинів

Керівництво Нацполіції України завершило службове розслідування щодо ситуації із реєстрацією злочинів у поліції Львівщини. Таку перевірку ініціювала обласна прокуратура після скандалу, який виник у грудні 2019 року, коли начальниця слідства обласної поліції Наталія Харченко начебто давала вказівки підлеглим щодо невнесення злочинів до ЄРДР, аби не псувати статистику. У підсумку керівництво Нацполціції покарало 123 львівських поліцейських, сключно із самою Наталею Харченко, однак нікого не звільнили.

Прокурорка Львівщини Ірина Діденко у четвер, 30 квітня, повідомила, що отримала відповідь від керівництва Нацполіції України про завершення службового розслідування у Головному управлінні поліції Львівщини.

«Під час службового розслідування підтверджено наявність підстав для притягнення до відповідальності 123 працівників обласного управління поліції, серед яких і керівниця слідства. Відомо, що до 123 працівників поліції вже застосовані відповідні дисциплінарні стягнення», – повідомила Ірина Діденко.

При цьому керівництво Нацполіції не вказало, які саме дисциплінарні стягнення застосувало до очільників обласної поліції Львівщини. Відповідно до законодавства, до поліцейських можуть застосовуватися різні види дисциплінарних стягнень – від зауваження та догани аж до звільнення з посади та з органів поліції.

У поліції Львівщини ZAXID.NET повідомили, що за наслідками перевірки до працівників застосували різні дисциплінарні стягнення, однак нікого звільнено не було.

Прокурорка області зазначила, що з того часу фактів приховування злочинів у поліції Львівщини більше не зафіксовано.

Як повідомлялося, у грудні 2019 року у соцмережах було оприлюднено аудіозапис із колегії обласної поліції, під час якої заступниця начальника поліції – начальниця слідчого управління Наталія Харченко начебто давала вказівки підлеглим щодо невнесення злочинів до ЄРДР.

Після цього прокурорська перевірка підтвердила порушення щодо реєстрації злочинів поліцейськими упродовж 2019 року. За наслідками перевірки у Єдиний реєстр досудових розслідувань було внесено 110 раніше не зареєстрованих кримінальних правопорушень. Матеріали перевірки прокуратура передала для реагування керівництву Нацполіції. У поліції Львівщини тоді ніяк не коментували скандал із нереєстрацією злочинів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук