<

Порошенко підписав закон про програму боротьби зі СНІДом на 2014-2018 рр

СуспільствоВолодимир Пиріг, 6 листопада 20142040

Президент підписав закон № 1708-VII «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».

Виконання Програми дасть змогу значно зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення; зменшити на 50% ризик інфікування ВІЛ медичних працівників, а також – кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, повідомляє прес-служба президента. Також очікується зменшення до 1% інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

Програма дозволить забезпечити доступ усіх представників груп підвищеного ризику до участі у профілактичних програмах, охопити всіх учнів та студентів програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя.

Також виконання Програми має на меті формування серед населення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, і зниження на 50% рівня дискримінації таких людей.

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також інших джерел.

«У результаті виконання загальнодержавної програми боротьби зі СНІДом 2009–2013 років спостерігається тенденція до стабілізації епідемічної ситуації, зокрема знизився показник темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції (з 16,8% у 2006 році до 3,6% в 2011 році), зменшилася частка випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у віковій групі від 15 до 24 років, майже у шість разів знизився показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини. Проте проблеми, пов’язані з поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу, залишаються гострими, незважаючи на зусилля держави. Так, кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я, становить понад 129 тис., показник поширеності ВІЛ-інфекції — 283,6 особи на 100 тис. населення, СНІДу - 52,9 особи на 100 тис. Населення», – йдеться у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук