Правозахисники надіслали в Гаазький трибунал подання по "справі Євромайдану"

Активісти надіслали подання до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності надіслала подання до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.

Про це повідомляється на сайті Центру інформації про права людини.

"У поданні докладно описані численні злочини проти звичайних громадян по всій країні, які здійснювали протягом тримісячного періоду представники органів влади та афілійовані з урядом парамілітарні групи (титушки), що діяли злагоджено", - йдеться в повідомленні.

Перше подання коаліції в офіс прокурора МКС в липні 2014 року було присвячено описовому викладу подій у період Євромайдану. На той час в МКС ще не було ніяких офіційних матеріалів від державних органів України.

"У другому поданні показана повна картина переслідування учасників протестного руху, як з використанням правових механізмів (незаконні арешти, порушення сфабрикованих адміністративних і кримінальних справ, взяття під варту тощо), так і протиправними способами (побиття, тортури, вбивства)", пояснив голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Зараз Міжнародний кримінальний суд попередньо вивчає "справи Євромайдану". З допомогою другого подання правозахисники мають намір переконати суд відкрити основнепровадження по справі. Відповідне рішення МКС очікується вже в 2015 році.

Нагадаємо, 25 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила заяву в Міжнародний кримінальний суд про визнання Україною юрисдикції МКС щодо злочинів проти людяності, вчинених вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків і масових вбивств українських громадян під час мирних акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Така декларація для разового визнання юрисдикції МКС допускається згідно з пунктом 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського статуту.

Слід нагадати, що до Коаліції громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності входять громадська ініціатива «Євромайдан-SOS», Центр інформації про права людини, Міжнародний фонд «Відродження», Проект «Без кордонів», ГО Центр «Соціальна дія», Громадська організація «Ініціатива Е+», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Фундація правової допомоги, Центр політико-правових реформ, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Громадська організація «Громадська комісія з питань розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, група адвокатів родин Небесної Сотні, Офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини. Подання до МКС відбулось за підтримки Міжнародної федерації прав людини (FIDH) та Міжнародного партнерства прав людини (IPHR). 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук