Прем'єр-міністр Молдови висловився за спільну заявку на вступ до ЄС з Україною і Грузією

«Інтеграція в Європейський Союз – наша спільна мета»

СвітКатерина Чурилова, 13 квітня 20181861
Прем'єр-міністр Молдови висловився за спільну заявку на вступ до ЄС з Україною і Грузією
Прем'єр Молдови розповів, коли Київ і Кишинів повинні подати заявку на членство в ЄС

Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп вважає, що Молдова, Україна і Грузія повинні об’єднати зусилля і разом подати заявку на вступ до Європейського Союзу. Про це він сказав в інтерв’ю «Європейській правді».

«Можна домогтися більшого, якщо діяти разом – і з Україною, і з Грузією. Наші країни вже мають угоди про асоціацію, у нас діє безвіз. Я думаю, що до наших трьох країн можна застосувати якісь особливі механізми – і йдеться не тільки про заявку. Ми хочемо спільно звернутися до ЄС з приводу додаткових фінансових інструментів для наших трьох країн. Інтеграція в Європейський Союз – наша спільна мета. Тому ми повинні об’єднати свої зусилля. Якщо ми будемо спільно розповідати про це країнам-членам ЄС, то зможемо бути переконливішими, ніж окремо», – заявив прем'єр Молдови.

При цьому він визнав, що говорити про дату подачі заявки нині зарано.

«Щоб вступати в Євросоюз, країна повинна бути готова до цього. Так, багато хто ставить на чільне місце популістські заяви. Але якщо ти хочеш просто подати заявку в ЄС – це не означає, що ти хочеш стати ближчим до Європейського Союзу. Ближче до ЄС ти будеш, якщо проведеш реформи! Зрозумійте, європейська інтеграція – це питання внутрішньої політики, а не зовнішньої», – наголосив Філіп.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вважає, що Україна 2021 року матиме перспективу членства у Євросоюзі.

Найближчими кандидатами на вступ до Євросоюзу є Сербія і Чорногорія. Їхнє приєднання заплановане на 2025 рік. Наступні у черзі – Албанія, Боснія, Македонія і Косово.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук