Президент РФ наказав створити державний сегмент Інтернету у Росії

Представники асоціації електронних комунікацій РФ поки не зрозуміли, що саме мав на увазі Путін

СвітРоман Ганкевич, 22 травня 20153060
Путін зробив перший крок до створення закритого російського сегменту Інтернет

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про перетворення міжнародного сегменту Інтернету для органів влади, підвідомчих ФСО, на внутрішній - російський.

Про це повідомляється на офіційному порталі правової інформації Росії.

«Перетворити сегмент міжнародної комп'ютерної мережі Інтернет для федеральних органів державної влади та органів державної влади суб'єктів Російської Федерації, що знаходиться у веденні Федеральної служби охорони, в російський державний сегмент інформаційно-телекомунікаційної мережі Інтернет», - йдеться в указі.

Як зазначається, підключення інформаційних систем та інформаційно-телекомунікаційних мереж до Інтернету через російський державний сегмент мережі буде здійснюватися через канали передачі даних, захищені з використанням шифрувальних (криптографічних) засобів.

Реалізацію указу доручено Федеральній службі охорони (ФСО) з терміном виконання - до 31 грудня 2017 року. Також рекомендовано перейти до роботи у російському сегменті Інтернету Раді Федерації, Держдумі, судам, прокуратурі, Рахунковій палаті.

РАЕК (Російська асоціація електронних комунікацій, куди входять великі російські інтернет-компанії) і кілька компаній з інформаційної безпеки від коментарів щодо указу президента наразі утримуються, оскільки «насправді поки зовсім незрозуміло, що це означає», кажуть вони.

У вересні 2014 року міністр зв'язку і масових комунікацій Росії Микола Нікіфоров пообіцяв захистити російський сегмент Інтернету від «зовнішніх деструктивних впливів», викликаних політичними чи технічними причинами. При цьому він підкреслив, що громадянам Росії не слід побоюватися відключень Інтернету.

«За жодних умов таке відключення відбуватися не може», - сказав тоді Нікіфоров.

Те саме говорив і Путін. Однак він зажадав реалізувати комплекс заходів із захисту рунету.

«Очевидно, що сьогодні нам необхідно виробити і реалізувати комплекс додаткових заходів у сфері інформаційної безпеки», - заявив російський лідер 1 жовтня 2014 року на засіданні Ради безпеки РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук