Президентом Індії вперше стане представник касти недоторканних

СвітРоман Ганкевич, 17 липня 201711791
Президентом Індії вперше стане представник касти недоторканних
Правляча партія Індії висунула на пост президента країни Рама Ната Ковінда (ліворуч), який походить з касти недоторканних

В Індії головними претендентами на пост президента країни стали вихідці з нижчої за ієрархією касти далітів (недоторканних). Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляється, правляча Індійська народна партія висунула на пост президента країни Рама Ната Ковінда, який походить з касти недоторканних. Головний конкурент Ковінда, кандидатка від опозиції Мейра Кумар, також є представницею нижчої за ієрархією касти.

Результати голосування будуть оголошені в четвер, 20 липня, проте місцеві ЗМІ повідомили, що перемога Ковінди майже гарантована, так як в правлячій партії заявили, що мають в своєму розпорядженні достатню кількість голосів для перемоги свого кандидата.

Термін повноважень чинного президента Пранаба Мукерджі закінчується 24 липня, новий президент вступить на посаду на наступний день.

Зазначимо, кастова система в Індії перетворилась на соціальну систему і стала важливим елементом індуїзму. Конституція Індії 1950 року проголосила рівноправність каст, однак на практиці залишки і пережитки кастових суспільних відносин зберігаються в суспільному житті і дотепер. Каста регулює життя людини від народження до самої смерті, вона визначає його положення в суспільстві - від брамінів на верхівці цієї системи, до недоторканних в самому низу.

Каста недоторканних займає найнижче місце в ієрархії Індії. Недоторканні становлять 16-17% населення Індії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук