Принцип «відкритого неба» потребує реформ галузі, — Сергій Кіраль
До теми
У львівському аеропорту імені Данила Галицького діятиме принцип «відкритого неба».
Такий привілей в Україні матиме лише наше місто. А це, певні у Міністерстві інфраструктури України, означає більше авіакомпаній, краще повітряне сполучення із містом та величезні перспективи для регіону.
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський: «Я маю надію, що завдяки цьому повернуться потоки до Моршина, Трускавця з країн СНД».
Відкрите небо мало б спростити життя перевізникам. Тепер до Львова без перешкод може літати будь-яка іноземна авіакомпанія. Міждержавного погодження маршрутів більше не знадобиться. Достатньо двостороннього договору.
Та обмеження діють. «Наприклад, зі Стамбула до Львова дозволено сім рейсів на тиждень. Ми літаємо три, ще чотири рейси здійснює інша Турецька авіакомпанія. Класичне розуміння «відкритого неба» це зняття цих обмежень на польоти». — розповів директор представництва «Turkish Airlines» у Львові Хасан Килич. — «Якщо є Оупен Скай, хочемо 10 разів на тиждень - літаємо десять, хочемо 20 - літаємо двадцять».
Зараз про відкритість львівського неба офіційно повідомляють країни ЄС, Закавказзя та СНД. Наступного тижня представники мінінфраструктури зустрінуться із представникам Віз-ейр. Спробують вмовити лоу-костера не йти з України. Львів'яни тим часом чекають більшого асортименту.
Народний депутат Сергій Кіраль, певен: радіти рано, рішення популістське. Проблеми із авіасполученням вирішить лише підписання договору про спільний авіапростір та реформа галузі.
«Питань є дуже багато, і починати треба з реформи державної авіаційної служби. Зокрема, заміни керівництва тої служби. Є багато нарікань стосовно монополізації ринку», — пояснив Сергій Кіраль.
Як ставляться до нововведення винуватці свята - поки невідомо. Новини застали все керівництво аеропорту у відрядженні, тож від підприємства досі жодних коментарів.