Протестувальники увірвались в ЛОДА з вимогою відставки начальника поліції

Голова ЛОДА Маркіян Мальський підтримав вимоги протестувальників

Головні новини Львова 24.09Андрій Дрозда, 24 вересня 2019, 10:09 12735 1

Група протестувальників увірвалась на апаратну нараду у Львівській ОДА з вимогою відставки нового керівника Національної поліції у Львівській області Василя Віконського після силового розгону акції протесту у Соснівці. Голова ЛОДА Маркіян Мальський підтримав вимоги протестувальників. Василь Віконський відмовився писати заяву на звільнення.

Близько 50 активних учасників місцевих громадських угруповань («УСУ АТО», «Національний корпус», «Рабів до раю не пускають» та ін.) увірвались на апаратну нараду ЛОДА у вівторок, 24 вересня, з вимогою про відставку керівника призначеного три тижні тому нового керівника обласної поліції Василя Віконського.

Причиною вимог про відставку став розгін блокувальників вагонів із вугіллям на станції Соснівка поблизу с. Сілець, Сокальського району, у суботу, 21 вересня. Василь Віконський підтвердив, що наказ про застосування сили стосовно учасників протесту у Соснівці віддавав особисто, оскільки вважає такі дії поліції законними. Він також уточнив, що зараз стосовно дій поліції у Соснівці ведеться службове розслідування.

Активісти постійно перебивали доповідь начальника поліції різними уточнюючими питаннями та скандували «Ганьба!». Голова ЛОДА Маркіян Мальський погодився, що поліція має право на застосування сили, але у Соснівці, на його думку, поліція перевищила свої повноваження.

«Я погоджуюся, що поліція має право на застосування сили, однак це застосування має відбуватися в крайньому випадку. Від 2014 року на Львівщині не було аналогічних ситуацій. Я вважаю, що перевищення повноважень мало місце, і прошу пана Віконського написати заяву на звільнення. Поліція має право на застосування сили, але разом з народом. Я вважаю, що заходи були надмірними», – заявив Маркіян Мальський.

Керівник обласної поліції відмовився від пропозиції Мальського, наголосивши, що подасть у відставку лише після наказу свого безпосереднього керівника – тобто голови Національної поліції України Сергія Князєва.

«Пан голова ЛОДА мене не призначав на посаду. Нехай він напише звернення на ім'я міністра чи президента щодо моєї відставки», – сказав Василь Віконський.

Нагадаємо, що в суботу, 21 вересня, на залізничній станції Соснівка поблизу с. Сілець, Сокальського району, відбувся конфлікт між блокувальниками вагонів із вугіллям та правоохоронцями. На цій станції декілька десятків місцевих мешканців та приїжджих активістів від початку вересня блокували російські вагони із вугіллям. 21 вересня відбувся силовий розгін блокувальників, 34 учасників акції правоохоронці затримали. Серед затриманих опинився і екс-нардеп Семен Семенченко та члени його ГО «Рух визволення». Того ж дня їх відпустили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук