Реформування Мінсім’ї вдарить по майбутньому дітей-сиріт, – експерт
Екс-заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту, керівник Всеукраїнської громадської організації «Служба захисту дітей» Людмила Волинець вважає, що розформування Мінсім'ї, передання більшості його повноважень Міносвіти і науки – це повернення країни на десятиліття назад.
«Освіта – не захист дитини, – говорить Волинець. – Та й навряд чи Міносвіти і науки зможе одночасно займатися розвитком інтернатної системи та сімейних форм виховання. Закладене протиріччя безжально б'є по майбутньому сиріт. У результаті реформи місцевих органів ймовірна і ліквідація служб у справах дітей (раніше служби у справах неповнолітніх). У цьому випадку Україні загрожує відновлення дитячої безпритульності».
Згідно з указом президента про адмінреформу, департамент з усиновлення дітей, який досі мав статус урядового органу, теж повинен бути ліквідований. Його повноваження, очевидно, передадуть службі у справах молоді та спорту. При цьому прийняття поданої президентом до парламенту Гаазької конвенції означає обов'язкову наявність у країні окремого центрального органу з усиновлення, ДТ.
Людмила Волинець вважає значною перемогою своєї команди (вже заступника міністра у 2008–2009 роках) зменшення кількості дітей-сиріт у школах-інтернатах майже на 40%, а в будинках дитини – на 60%. Проте вже у червні 2010-го прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що на звільнені місця в дитячих інтернатах слід поміщати дітей із кризових сімей. У результаті політики нового уряду у 2010 році в 250 районах країни жодна дитина не була влаштована в прийомну сім'ю або ДБСТ. Тобто сьогодні, стаючи сиротами, діти автоматично вирушають до інтернатів.