Рішення Севастопольської міськради про російську мову не підлягає виконанню, - Вакарчук
Міністерство освіти та науки оприлюднило коментар щодо рішення Севастопольської міської ради про мовне питання, в якому наголошує, що "будь-які ухвали місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою не підлягають виконанню", - повідомили ZAXID.NET у прес-службі МОН.
Коментар подаємо повнотекстово:
"19 травня 2009 року у Севастополі на XIV сесії міської ради ухвалено звернення до депутатів Верховної Ради, уповноваженого ВРУ з прав людини та Міністерства освіти і науки України, в якому звертають увагу на "соціальну напругу серед батьків" нібито через введення в дію наказу МОН N 461.
Міністерство є центральним органом виконавчої влади у галузі освіти, а його рішення обов'язкові для виконання органами управління освітою всіх рівнів на всій території країни.
Міністерство освіти і науки діє винятково в рамках Конституції України, законів України, Указів Президента та рішень Кабінету Міністрів України. Всі нормативно-правові документи МОН, що стосуються прав громадян на освіту, зокрема наказу N 461 МОН, яким затверджена галузева Програма поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, пройшли правову експертизу та погоджені в Міністерстві юстиції.
Програма поліпшення вивчення української мови в школах з навчанням мовами національних меншин передбачає збільшення кількості годин на вивчення української мови у 2-4 класах на 1 годину в тиждень та запровадження двомовного вивчення деяких дисциплін у різних класах, починаючи з 5.
МОН наголошує, що будь-які ухвали місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою не підлягають виконанню.
Навчально-виховний процес в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах м. Севастополя надалі здійснюватимуть відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки України навчальних планів та програм.
Нині в Україні найменша кількість шкіл з українською мовою викладання є в Криму - сім, а у Севастополі - одна. У сільській місцевості Кримського півострова немає жодної школи з українською мовою навчання. Для порівняння, у Донецькій області 340 шкіл з українською мовою викладання і 188 - з російською.
Громадськість Криму неодноразово зверталася до Міністерства щодо збільшення кількості шкіл з українською мовою викладання".