Рішення Синютки призупинило проект модернізації Миколаївського полігону

Головні новини Львова 12.10Софія Трощук, 12 жовтня 2018, 19:11 1162 0

Голова Львівської обласної держадміністрації виділив товариству з обмеженою відповідальністю землю поблизу піщаного кар'єру, що у Миколаєві. Натомість депутати тамтешньої міської ради категорично проти, адже ділянка потрібна їм для сміттєзвалища.

На полігон в урочищі Гроби уже 50 років звозять сміття із Миколаївського району. Тут працює інвестиційна фірма «Екотех». Вони запропонували тутешнім депутатам рекультивувати сміттєзвалище.

«Нашаровується сміття, перешаровується ось так зі землею. Доходить до певної межі, тоді накривається плівкою, тоді знову вже йде земля, на якій може щось рости. Це, виходить, рекультивація. Сіється трава, і ця трава доглядається і так дальше», ‒ розповідає депутат Миколаївської міської ради Мирослав Конечний.

Щоби розширити полігон під майбутні відходи, Миколаїв звернувся до обласної адміністрації із проханням виділити у комунальну власність майже шість гектарів поруч. На звернення міського голови Олег Синютка не відповів, натомість виділив цю землю приватній фірмі.

«Депутати категорично проти взагалі, щоби земля міста Миколаїв була у чиїйсь власності, не миколаївчан. Віддати комусь у приватну власність, тим більше фірмі, яку не знаємо, то нереально», ‒ додає депутат Миколаївської міської ради Василь Потурай.

На цій ділянці розташований єдиний в'їзд до сміттєзвалища. Це закриє доступ до полігону й до планів міськради.

«Ми планували будувати сучасний полігон за сучасною технологією. Але це питання поки зупинилося», ‒ каже директор ТОВ «Грінера Україна» Олексій Карнаушенко.

Майбутній власник землі ‒ компанія «Садем Трейдинг» створена у березні цього року. Ще минулого місяця її спеціалізацією була робота кол-центрів і лише у вересні вона змінила вид діяльності на оброблення відходів. За юридичною адресою на площі Соборній,12а ані керівників, ані бодай офісу.

«У цьому приміщенні такої фірми в нас не було. І на сьогоднішній день так само не зареєстровано», ‒ розповідає охоронець торгового центру Богдан Шидлівський.

Депутати із Миколаєва прийшли переконувати Олега Синютку скасувати своє рішення. Та журналістів на зустріч не пустили.

«Олег Михайлович на завершення нашої зустрічі сказав: «Я вас почув», ‒ каже депутат Миколаївської міської ради Мирослав Конечний.

Із журналістами на цю тему Олег Синютка спілкуватись не став. Тож наразі невідомо, які у керівника обласної адміністрації подальші наміри щодо шести гектарів землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук