Росія думає замінити Android та iOS власним аналогом, – The Guardian

СвітРоман Ганкевич, 18 травня 201515224
Росія думає замінити Android та iOS власним аналогом, – The Guardian
фото The Tech Boom
Планшет компанії Jolla з операційною системою Sailfish OS

Холодна війна може й закінчилася у 90-х роках, але Росія досі воює проти «впливу» Америки і намагається боротися з її технологіями. В Москві оголосили про наміри створити операційну систему, яка б замінила популярні Android і iOS, пише британська газета The Guardian.

Як зазначається, міністерство комунікацій РФ започаткувало проект із заміни популярних західних систем, якими користуються мільйони людей в усьому світі. Для цього представники міністерства зустрілися з розробниками фінської компанії Jolla і почали переговори щодо створення ОС для Росії на базі їхньої системи Sailfish OS.

За словами міністра комунікацій РФ Миколи Нікіфорова, майбутня ОС повинна зайняти 50% російського ринку до 2025 року. Зараз 81% росіян використовують Android, а ще 15% - «операційку» від Apple. Sailfish OS займає лише 0,5% російського ринку мобільних пристроїв. Нею користуються рідше, ніж не дуже популярними ОС Windows Mobile і Blackberry. Однак, Росію цікавить те, що продукт фінських розробників базується на відкритому програмному забезпеченні і не має зв'язків з США.

Більшість розробники Jolla раніше працювали на компанію Nokia, однак звільнилися після того, як фінський виробник мобільний телефонів вирішив закрити розробку власної ОС MeeGo і почав співпрацювати з Microsoft.

В цей же час, плани Москви дуже грандіозні. За словами Нікіфорова, майбутня фінсько-російська операційна система для мобільних пристроїв повинна стати популярною серед усіх країн БРІКС. Власне, російська сторона розраховує створити фінсько-російсько-китайську компанію, яка буде розвивати і поширювати майбутню ОС.

Кремль також хоче залучити до проекту ІТ компанії з інших країн БРІКС і запропонувати їм покрити 20% витрат на зарплату програмістам, які будуть задіяні у розробці того що він назвав «вбивцею Adroid та iOS».

Між тим, російська компанія МЦСТ працює над розробкою комп'ютерного мікропроцесора, який би зміг конкурувати на внутрішньому ринку з продукцією американських компаній AMD і Intel.

Остання розробка компанії отримала назву Elbrus–4C. Він здатний емулювати систему команд процесорів x86, що дозволяє йому працювати з популярними у світі ОС, такими як Windows і Linux. Хоча розробники визнають, що їхній процесор на кілька років відстає від західних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук