Росія хоче обмежити доступ до AppStore та Google Play через «екстремізм»

СвітРоман Ганкевич, 21 травня 20152310
Росія хоче обмежити доступ до AppStore та Google Play через «екстремізм»

До чорного списку потраплять посилання на кілька заборонених книг, а 30% користувачів, через особливості провайдера, й зовсім можуть втратити доступ до додатків.

Про це повідомляє  російська газета «Известия».

Як повідомило видання, таке рішення прийняла Генпрокуратура й спрямувала його на виконання до Роскомнадзору. Офіційний представник відомства Вадим Ампелонський підтвердив інформацію про отримання приписів. Також у відомстві зазначили, що це перші випадки блокування додатків.

«Поява такого роду контенту в популярних інтернет-магазинах додатків є дикістю. Адміністрації цих магазинів необхідно навчитися запобігати поширенню заборонених матеріалів», - заявив він.

Стало відомо, що 20 квітня прокуратура Ставропольського краю в інтересах Російської Федерації та невизначеного кола осіб звернулася до Жовтневого райсуду Ставрополя про визнання двох книг Саїда бін Алі бін Вахф аль-Кахтані («Фортеця мусульманина. Із слів розуміння Аллаха, що зустрічаються в Корані і Сунні» і «Фортеця мусульманина . Звернення до Аллаха з благаннями. Лікування за допомогою наговорів, що зустрічаються в Корані і Сунні») забороненими до поширення у мережі.

У російській прокуратурі зазначили, що обидві ці книги внесені до федерального списку екстремістських матеріалів, який ведеться Мін'юстом.

«Разом з тим, доступ до перерахованих інформаційних матеріалів до теперішнього часу не обмежений», - зазначав представник прокуратури.

За його словами, додатки, які містять тексти зазначених книг, можна знайти в магазинах AppStore і Google Play.

Згідно ст. 13 закону «Про протидію екстремістській діяльності», на території Росії забороняється розповсюдження екстремістських матеріалів, а також їх виробництво або зберігання з метою розповсюдження.

В результаті суд став на сторону прокуратури і постановив, що посилання на відповідні сторінки AppStore і Google Play необхідно внести до чорного списку, що зробить їх недоступними для клієнтів російських інтернет-провайдерів.

Після того як Роскомнадзор внесе в чорний список сторінку магазину з конкретним додатком, у клієнтів деяких невеликих регіональних провайдерів може перестати відкриватися весь сайт інтернет-магазину, оскільки вони можуть блокувати їх лише цілком.

Згідно зі статистикою наглядового відомства «закривати» окремі сторінки технічно не можуть близько 30% провайдерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук