Садовий оприлюднив умови таємної угоди, яку пропонував Порошенко для зняття сміттєвої блокади
В обмін на припинення сміттєвої блокади Львова «Самопоміч» мала демонструвати лояльність до Порошенка і БПП
До теми
-
«Це дуже небезпечний прецедент».
Олег Синютка намагається заблокувати будівництво сміттєпереробного заводу у Львові ZAXID.NET -
Слова на вітер.
Чому жоден з інвесторів так і не почав будувати сміттєпереробні заводи на Львівщині ZAXID.NET - Андрій Садовий: Як Порошенко намагався зняти сміттєву блокаду Львова в обмін на лояльність «Самопомочі». Деталі ZAXID.NET
У п’ятницю, 8 лютого, міський голова Львова та лідер «Самопомочі» Андрій Садовий оприлюднив текст таємної угоди, яку йому пропонував підписати президент Петро Порошенко у 2016 році. Садовий заявив, що після початку сміттєвої блокади, його запросили у Адміністрацію президента і запропонували підписати угоду, яка розв’яже сміттєву блокаду.
«Якщо б ми підписали цю угоду, то «Самопоміч» б припинила своє існування і фракція у парламенті мала б працювати зовсім у іншому ракурсі, як би це було вигідно БПП і тим людям, які на це все впливають», – сказав Садовий на брифінгу під Адміністрацією президента.
В оприлюдненому тексті угоди не згадані жодні прізвища чи назви (в українській політиці це звична справа), але з контексту зрозуміло, що мова йде про Петра Порошенка («Сторона 1»), партію БПП «Солідарність» («Партія Сторони 1») і Андрія Садового («Сторона 2»).
«1. Сторона 2 не здійснює будь-яких дій, висловлювань, що мають негативний характер щодо Сторони 1, Партії Строни 1 та не підтримують у таких діях інші сили.
2. Сторона 2 публічно підтримує Сторону 1.
[…]
4. …Сторона 2 забезпечує результативне голосування за законопроекти вказані Стороною 1 не менше ніж 26 депутатами Сторони 2.
[…]
6. Сторона 1 забезпечує підтримку у вирішенні утилізації ТПВ у місті Львові та всіляко сприяє у питанні облаштування нового полігону та питань пов’язаних з цим».
Текст угоди, яка, за словами Садового гарантувала б зняття сміттєвої блокади зі Львова у 2016 році. Клікніть для збільшення
«Чому роблю це (оприлюднюю угоду, – ред.) зараз? На жаль, Адміністрація президента запустила новий виток протистояння. На цей раз представник президента на Львівщині офіційно оголосив, що зробить все можливе, аби заблокувати будівництво сміттєпереробного заводу. А це, нагадаю, міжнародний проект, де задіяні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), підписані міжнародні угоди і відбувся перший етап тендеру на вибір підрядника за участі провідних компаній світу», – написав Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook.
За словами Садового, спершу він спілкувався з президентом, а потім голова фракції «Самопомочі» у ВРУ Олег Березюк намагався переконати президента, «що такі речі недопустимі в українському політикумі».
«Коли мені вручили цей документ для обговорення, я добу не міг спати. Я не міг повірити, що люди міняють гідність на владу. Потім ми домовились з президентом про зустріч, вона була довгою, відбувалась вночі, десь з 23:00 до 02:00. Ми мали філософську розмову про демократію та державу», – сказав Олег Березюк та додав, що «Самопоміч» не погодилась на цю угоду.
Нагадаємо, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові виникли проблеми з вивозом сміття . Сміттєзвалища у Львівській та інших областях країни масово відмовлялись приймати відходи зі Львова, через що з міста місяцями могли не вивозити сміття. Андрій Садовий неодноразово заявляв, що місто опинилось у сміттєвій блокаді, яка є виключно політичною.
Влітку 2017 року голова ЛОДА Олег Синютка заявив, що готовий взяти повноваження з вивозу сміття зі Львова на два роки, але міській раді треба заплатити 600 млн грн (по 300 млн грн на рік). Мерія погодилась на цю пропозицію, оскільки практично усі сміттєзвалища в країні відмовились приймати львівське сміття. Сам Андрій Садовий називав заяви голови ЛОДА шантажем. Варто зазначити, що як тільки ЛОДА отримала повноваження з вивозу сміття зі Львова, сміттєзвалища одразу погодились його приймати.
Після цього у Львові почали розробляти документацію та шукати компанію, що збудує сміттєпереробний завод.
У лютому 2019 року голова ЛОДА зустрівся з мешканцями Знесіння, що виступають проти будівництва, та заявив, що скерує звернення Міністерство екології щодо неможливості його будівництва. Відтак, фактично перед стартом будівництва заводу голова ЛОДА намагається заблокувати реалізацію проекту.
Додамо, що більше двох років тому ЛОДА оголосила інвестиційний конкурс для вибору компаній, що збудують сміттєпереробні заводи на Львівщині. Попри обіцянки голови ЛОДА збудувати у області три сміттєпереробні заводи, за два роки жодних кроків з реалізації проектів не було зроблено. Як з’ясував ZAXID.NET, двоє інвесторів уже відмовились від реалізації цих проектів.