Садовий запропонував виплачувати лікарняні батькам, які в час карантину перебувають з дітьми

Міський голова Львова пропонує виплачувати лікарняні батькам, які під час карантину перебувають удома з дітьми і не працюють. Це питання Андрій Садовий озвучив під час скайп-наради під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. На його думку, держава має врегулювати це питання, адже зараз проблема актуальна для всієї країни через вимушене запровадження карантину.

«Я це питання піднімав ще два тижні тому. Є часто батьки, які під час карантину повинні бути вдома, адже садочки, школи не працюють. Нормальною була би практика, якби ці батьки отримали лікарняний на час дії карантину. Я мав розмову під час скайп-наради з прем’єр-міністром, вони очікують, що вже з понеділка буде відповідь на державному рівні. Мусимо підтримувати тих, хто сьогодні найбільше потерпає, їм треба вижити у цій ситуації», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.

Ще 13 березня міський голова Львова звернувся із відповідним листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Зокрема у листі йдеться про те, що в зв’язку із запровадженням карантину багато батьків вимушені брати відпустки через закриття шкіл та садочків. Також у листі зазначено, що у місті є понад 4 тисячі одиноких матерів та батьків, які самостійно виховують неповнолітніх дітей. (Лист додається).

Документи надані прес-службою ЛМР

За словами Ігоря Кобрина, начальника управління соціального захисту ЛМР, проблема стосується України загалом. Адже законодавчо є врегульоване питання оплати лікарняних листків, коли є хворі. Тоді як у випадку з запровадженням вимушеного карантину, а відповідно закриттям шкіл та дитсадків, коли працюючі батьки не мають із ким залишати своїх малолітніх дітей, кодекс закону про працю до кінця не врегульовує цю ситуацію.

Він також зазначив, що наразі не визначено усіх категорій, які можуть розраховувати на такі виплати. Проте, це точно стосується, одиноких матерів та батьків, які самостійно виховують неповнолітніх дітей.

«Ми підготували лист, щоб врегулювати це питання законодавчо, щоби ті, хто можуть залишитися без засобів для існування, могли отримати виплати. Зараз це сталося через вимушене запровадження карантину, але такі випадки можливі і їх треба прописати в законі», – зазначив Ігор Кобрин.

Денис Шмигаль дав розпорядження міністру розвитку економіки, торгівлі та СГ Ігорю Петрашку, міністру фінансів Ігорю Уманському, Міністру охорони здоров'я Іллі Ємцю та міністерці соціальної політики Марині Лазебній розглянути звернення міського голови Львова та поінформувати про результати. (Розпорядження додається у фотогалереї).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук