«Самопоміч» вимагає змінити виборче законодавство в Україні

Політсила наполягає на запровадженні відкритих партійних списків

СуспільствоЮ. Л., 6 вересня 20182770
«Самопоміч» вимагає змінити виборче законодавство в Україні
фото DW/O.Sawytsky
У Києві вимагали змінити виборче законодавство в Україні

Політична партія «Самопоміч» приєдналась до акції за виборчу реформу, яка відбувається 6 вересня на площі Конституції у Києві. Політсила підтримує вимоги учасників акції – скасувати мажоритарні округи і запровадити голосування за відкритими партійними списками. Про це повідомила прес-служба «Самопомочі».

«Нам часто говорять, що люди обирають у владу собі подібних. Але тут ми бачимо, що українці набагато мудріші й освіченіші від тих, хто є сьогодні у високих кабінетах. Як змінити цю ситуацію? Треба добитися, щоби був ухвалений новий виборчий кодекс – пропорційна система із відкритими списками. Тоді ми з вами будемо мати своїх представників у владі», – наголосив під час акції лідер «Об’єднання "Самопоміч"» Андрій Садовий.

Лідер партії також навів дані рейтингу, оприлюдненого Всесвітнім економічним форумом: серед сотні країн Україна посідає 34 місце за готовністю людей до технологічних змін. А за готовністю органів державної влади – 94-те.

«Самопоміч» – єдина з парламентських партій, що підтримує зміну виборчого законодавства.

Андрій Садовий також наголосив, що акцію не підтримав ніхто з представників парламентської більшості: «Вони сидять в кабінетах і думають, як знову нас обдурити. Та я можу твердо сказати – я, всі мої друзі і всі ми з вами зробимо все можливе, щоб їм це не вдалося. Ми будемо вимагати нового закону, ми будемо за нього боротися. І ми всі разом повинні прийти на вибори і проголосувати, щоби до влади приходили чесні, відповідальні, моральні люди».

Додамо, що зараз в Україні вибори відбуваються за змішаною мажоритарно-пропорційною системою, яку у 2011 році запровадили за прямою вказівкою Віктора Януковича. Президент України Петро Порошенко з 2014 року обіцяв змінити виборче законодавство в Україні і неодноразово переносив обіцяні зміни.

В акції також беруть участь громадський рух «Чесно», АвтоМайдан, Аграрна партія, ВО «Свобода», громадянський рух «Хвиля», політична партія «Громадянська позиція», політична партія «ДемАльянс», Європейська партія України, політична партія «Народний контроль», політична партія «Народний Рух України», політична партія «Національний Корпус», політична партія «Об'єднання "Самопоміч"», політична партія «Сила Людей», рух «Визволення», політична партія «Рух нових сил», Українська Галицька Партія, УКРОП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук