Скільки коштує зарядити електромобіль: способи і вартість зарядки
Вирахувати точну суму зарядки всіх електромобілів складно через відмінності характеристик, проте приблизну вартість, в залежності від способів зарядки і станцій, – цілком можливо.
Домашня мережа
Найпростіший і найдоступніший спосіб зарядити свій електрокар – це під'єднати його до звичайної розетки на 220 Вт. Для «засвоєння» енергії машина повинна мати стандартний зарядний пристрій потужністю від 3,6 кВт. Ним оснащуються навіть старі моделі, на зразок Nissan Leaf. Електромобілі останніх поколінь мають більш потужні ЗУ. Наприклад, у Tesla Model S встановлений модуль на 11 кВт, пише Аxiomplus.
Точний час зарядки електромобіля залежить від обсягу акумуляторів. Наприклад, Tesla S з акумулятором місткістю 70 кВт на годину від мережі в 220 вольтів буде заряджатися понад 20 годин. АКБ на 20-25 кВт на годину заряджаються швидше 7-8 годин. Це найдовший і найдешевший спосіб. Стане в пригоді тим, хто може дозволити залишити машину заряджатися вдома або в гаражі на ніч. Оптимальний варіант, якщо у вас в гаражі є трифазна розетка на 380 вольтів. В цьому випадку Tesla Model S вже зарядитися всього за 8 годин, а Nissan Leaf за 2-3 години.
Спеціалізовані станції
Якщо ви хочете зарядити електромобіль швидше, то є кілька альтернатив:
- домашні та комерційні зарядні станції з режимом Mode 3. Вони можуть встановлюватися в гаражах або на парковках приватних підприємств. Видають від 7,2 до 43 кВт, але часто вимагають трифазної мережі. На підзарядку потрібно від одного до трьох годин. Головний недолік - вартість подібних установок від 500 доларів і вище;
- громадські станції з режимом Mode 4 на 480 вольт і потужністю до 135 кВт. Вважаються найбільш просунутими і встановлюються на спеціальних електрозаправках. Дозволяють поповнити заряд до 80% всього за 30 хвилин. В Україні такі станції поки нечисленні.
Незважаючи на випуск декількох моделей електрокарів, не існує єдиного стандарту роз'ємів.
Як правило, послуги сторонніх станцій коштують дорожче, ніж зарядка від домашньої мережі. Переплата залежить від тарифів, які встановила компанія власник зарядної станції. У торгових центрів і на великих парковках можна знайти безкоштовні місця підзарядки, проте приготуйтеся до великих черг і необхідності оплатити паркінг.
Український бізнес активно підтримує Сили Оборони та Безпеки. До прикладу, в мережі АЗК AMIC ENERGY діє благодійна ініціатива “MAVIC від AMIC”. Заправляючись бензином чи дизельним пальним на АЗК мережі, маєте змогу долучитися до допомоги ЗСУ! З кожної заправки компанія перераховує 5 гривень на закупівлю дронів DJI MAVIC 3 для наших захисників. Це чудовий приклад того, як роблячи повсякденні речі, українці наближають країну до перемоги.
Скільки коштує зарядити електромобіль
Мережеві електрозаправки здебільшого вимагають передплату. У кожній компанії власні тарифи, наприклад:
- Мережа «ТОКА»: ціни на зарядку варіюються від 9.99 до 12.99 грн/Тока в залежності від обраного типу порту та швидкості зарядки;
- Autoenterprise: 10кВт – 1 грн/хв, CHAdeMO (швидка зарядка) 20кВт – 3 грн/хв, CHAdeMO 40кВт – 5грн/хв, понад 1000 зарядних станцій по всій Україні;
- Окко: від 10.99 до 14.99 грн./КВт в залежності від порту та потужності зарядної станції.
- WOG: від 11 до 14 грн, залежно від порту. Понад 300 пунктів по всій Україні.