Соціолог пояснив, чому екзит-поли дали «Свободі» більше, ніж вона набрала

Різниця в показниках ВО «Свобода» за даними екзит-полів і даними обробки протоколів Центральною виборчою комісією не створена штучно.

Таку думку висловив засновник Соціологічної групи «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) Ігор Тищенко в коментарі УНІАН.

«Річ у тім, що ми робили екзит-пол у 2012 році. Тоді «Свобода» за екзит-полами мала 12%, а за результатами виборів - 10%. Ми бачимо, що ситуація повторюється. Тоді пояснення ми знайшли в тому, що виборці «Свободи» більше бажають відповідати на запитання соціологів, ніж інші. Соцопитування – це добровільний процес, людина може відмовлятися, і за рахунок цих відмов можуть небагато відрізнятися соціологічні опитування від результатів виборів. Напевно, цього року така сама проблема. Це не вперше, це відбувається другі вибори поспіль, коли «Свобода» за даними екзит-полів одержує більше, ніж за даними ЦВК», – сказав він.

Тищенко нагадав, що згідно з результатами соцопитувань до виборів, «Свобода» одержувала близько 4%, за екзит-полами вона одержала більш як 5,5%, а за даними ЦВК – 4,7%.

«Це пов'язано з тим, що деякі люди відмовляються брати участь в опитуваннях, вони не довіряють, бояться, є різні причини, але вони відмовляються, а виборці «Свободи» і «Самопомочі», навпаки, не бояться брати участь в опитуваннях, тому їх в опитуваннях більше виходить», – сказав Тищенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук