Стрийська міська лікарня першою на Львівщині розпочала ІФА-тестування на коронавірус
Проведено 28 ІФА-тестувань і отримано два позитивні результати
У середу, 3 червня, у Стрийській міській лікарні розпочали проводити ІФА-тестування пацієнтам, що лежать в лікарні з підозрою на коронавірус, і медперсоналу, котрий надає їм медичну допомогу. Ця лікарня першою в районах області почала проводити ІФА-тестування. Цього тижня таке тестування розпочнуть робити у Центрі громадського здоров’я, службі крові та міських лікарнях Червонограда, Новояворівська і Золочева.
Як повідомив ZAXID.NET головний лікар Стрийської міської лікарні Осип Бегей, тести для проведення ІФА- тестувань лікарня закупила сама.
«Сьогодні провели 28 ІФА-тестів пацієнтам, які лежать у лікарні, і медпрацівникам, які надають медичну допомогу хворим з коронавірусом і з підозрою на це захворювання. Отримали два позитивні результати від пацієнтів. У медперсоналу результати негативні», – повідомив Осип Бегей.
Пацієнтам, в яких є позитивні результати після ІФА-тестування проведуть ПЛР-дослідження.
До слова, Стрийська міська лікарня визначена лікарнею другого рівня, в якій лікують хворих на коронавірус та з підозрою на це захворювання. Зараз у ній перебуває 32 пацієнти.
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі ІФА-тестування провели 87 медпрацівникам. Тести, за словами директора Центру Андрія Синюти, закупили благодійники. Перевірили у першу чергу медпрацівників, які контактували з людьми з підозрою на коронавірус. Результати усі від’ємні.
Наприкінці цього тижня ІФА-тестування проводитимуть і у Центрі громадського здоров’я, службі крові та міських лікарнях Червонограда, Новояворівська і Золочева. Медзаклади готові до тестувань, затримка лише за тестами, які мають надійти з Києва.
Як уже раніше повідомляв ZAXID.NET, для ІФА-тестування (імуноферментного аналізу) потрібна сироватка крові, тобто, для проведення тестування беруть кров з вени і визначають наявність імуноглобулівнів: імуноглобулін М вказує на те, що йде гострий процес захворювання, а імуноглобуліну G – що людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла.