Тимошенко підозрюють у корупції
Заступник Глави Секретаріату Президента України Ігор Пукшин вбачає в низці останніх рішень фракції БЮТ у Верховній Раді та Кабінету Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко ознаки корупційних інтересів цієї політичної сили. Вони проявляються, зокрема, при голосуванні за проекти законів, коли вигідні виключно для БЮТ рішення підтримують фракції, які не входять до парламентської коаліції. Те ж саме стосується і окремих постанов Кабінету Міністрів, ухвалених на користь структур чи окремих діячів, які є членами БЮТ чи найтісніше близькі до блоку. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
"Саме БЮТ нині продовжив естафету партійно-політичної корупції, творчо доповнив і розвинув її форми", - зазначив Ігор Пукшин.
На підтвердження своїх висновків І.Пукшин навів спільне голосування БЮТ і опозиційної Партії регіонів щодо збереження корупційних процедур закупівлі товарів і послуг за державні кошти. Тендерна палата та низка посередницьких структур, які виступали в інтересах, зокрема, відомих політиків із БЮТ, разом утворили налагоджений механізм для мільярдних зловживань. Лише після втручання Президента Верховна Рада скасувала ТПУ і втілювані нею корупційні схеми.
"Тендерною палатою-2" став нещодавно розроблений Кабінетом Міністрів порядок проведення земельних аукціонів. Він давав монопольні повноваження з проведення операцій із землею агентству під керівництвом члена БЮТ і до того ж близького друга депутата від цієї політсили, який широко відомий як сучасний земельний магнат. При цьому органи місцевого самоврядування, фактично, усувалися від будь-якого впливу на земельні питання. Президент своїм Указом скасував цю урядову постанову, однак Кабмін затято не бажає, щоб порядок земельних аукціонів був єдиний для всієї країни і закріплювався Законом, а не регулювався в ручному режимі.
Корупційно-вразливою сферою інтересів БЮТ, за висновком І.Пукшина, є приватизація низки державних підприємств. "Є велика спокуса продати залишки держвласності для того, аби виручені кошти спрямувати на виконання передвиборчої обіцянки БЮТ - виплат компенсацій за знецінені вклади в радянському Ощадбанку. Тут і близько немає економіки, мотив таких прагнень уряду тільки політичний. Саме тому БЮТ шукає собі союзників поза коаліцією, аби протягти приватизацію через Раду. Звісно, за послуги з голосування обіцяна винагорода. Її форми різні - від передачі у власність частки держактивів до призначення на "високоліквідні" посади в податковій, на митниці, у контролюючих органах". У цьому зв'язку І.Пукшин нагадав, що навіть народні депутати від БЮТ визнавали факт торгівлі місцями у прохідній частині списку блоку на позачергових парламентських виборах, коли прохідна позиція коштувала мільйони доларів.
Заступник Глави Секретаріату Президента одним із способів протидії корупції з партійними ознаками вважає обрання депутатів до місцевих Рад за мажоритарною системою, а до Верховної Ради - за відкритими списками. Це допоможе припинити цинічну практику торгівлі місцями в списку оптом і вроздріб, посилить змагання програм, ідей і особистостей, а не капіталів. "БЮТ як політичній силі, що постійно закликає до боротьби з корупцією, варто зішкребти з себе всі обґрунтовані підозри в застосуванні неприйнятних методів політичної діяльності. Подвійна мораль, як і подвійні стандарти, ніколи не можуть бути ефективним засобом", - наголосив І.Пукшин.