Третина мешканців Західної України зазнали проявів дискримінації, – опитування
62% мешканців Західної України, у тому числі Львівщини, визнають існування проблеми дискримінації в українському суспільстві.
Про це свідчать результати всеукраїнського дослідження «Що українці знають та думають про права людини», проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс».
При цьому 34% жителів Заходу зазначили, що особисто зазнавали прояви дискримінації, коли в однаковій ситуації через стереотипи чи певну ознаку до одних людей ставляться гірше, ніж до інших. Цей показник виявився одним з найнижчих серед усіх регіонів. Так, загалом по Україні 40% опитаних зіштовхувалися із дискримінацією, найвищим цей показник є у Центральному регіоні – 51%, найнижчим у Східному – 31%.
Серед ознак, за якими на думку мешканців Львова та Західної України в цілому, найчастіше відбувається дискримінація – вік (26%), майновий стан (25%), інвалідність (20%) та стать (17%).
Регіональні особливості у ставленні до дискримінації в українському суспільстві
«Серед особливостей можна відмітити те, що у західних областях респонденти значно рідше заявляли про дискримінацію за станом здоров’я – всього 8%, проти загальноукраїнського показника у 20% та політичними поглядами – 7% проти 20% по Україні» – зазначила керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні Світлана Колишко.
Крім цього, у Західному регіоні виявилося менше тих, хто поділяє думку щодо можливості обмежувати права певних категорій осіб, ніж в інших регіонах. Зокрема, тут виявили відчутно вищий рівень толерантності до ЛГБТ спільноти – 56% опитаних заперечили можливість обмеження їх прав. З більшим розумінням тут ставляться і до наркозалежних – 47% вважають, що обмежувати права цієї групи не можна, – загалом по Україні цей показник складає лише 26%. Більш прихильно ставляться у Західній Україні до колишніх засуджених, а також частіше за інші регіони виступають проти обмеження прав ромів – 53% заперечили таку можливість.
«Загалом в оцінках можливості обмеження прав певних груп населення західний, східний регіони та Донбас виступили скоріше проти обмеження прав, тоді як південний та центральний регіони виявилися більш радикальними», – зазначила Тетяна Печончик.
Загалом дослідження зафіксувало у Західних областях вищий відносно інших регіонів рівень розуміння питання толерантності. 74% жителів Львова та Західного регіону вважають толерантність важливою чи навіть однією з головних цінностей для прав людини.
У межах всеукраїнського дослідження «Що українці знають та думають про права людини» опитали 2004 респонденти віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Нагадаємо, у ніч на 24 травня у Львові підлітки вчинили напад на ромський табір, внаслідок якого один ром загинув, троє були поранені.З а підозрою у нападі поліція затримала десятьох школярів.