У Білорусі пояснили, чому голосували проти резолюції ООН про порушення прав людини в Криму

СвітЮлія Поліковська, 17 листопада 20166500

У МЗС Білорусі заявили, що проект резолюції про порушення прав людини в Криму «не має ніякого відношення до теми територіальної цілісності України». Про це йдеться в заяві прес-секретаря МЗС Білорусі Дмитра Мірончика.

«Голосування Білорусі по резолюціям про порушення прав людини, що відбулося 15 листопада в Третьому комітеті Генасамблеї ООН, стало предметом численних і таких, що не мають нічого спільного з дійсністю, спекуляцій в ЗМІ. До речі, всього таких документів було чотири, але «ущипнути» Білорусь захотілося з приводу тільки одного з них, пов’язаного з Україною», – зазначив він.

«У зв’язку з цим хочу зазначити, що позиція Республіки Білорусь по Україні не змінилася ні на йоту. Питання про процедуру розгляду тематики прав людини в ООН лежить зовсім в іншій площині і, на наше тверде переконання, не має ніякого відношення до теми територіальної цілісності України», – заявив Мирончик.

За його словами, Білорусь на собі випробувала, наскільки деструктивний механізм країнових резолюцій, і «твердо впевнена, що їх прийняття – це шлях в нікуди».

У заяві зазначено, що ця практика, вироблена в роки холодної війни, нав’язується ООН окремими країнами для просування власних інтересів.

«І це особливо очевидно в ситуації, коли міжнародна спільнота вже виробила нову процедуру – Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини. Вона теж не ідеальна, але, як мінімум, заснована на рівноправному, конструктивному і професійному діалозі», – йдеться в заяві.

Мірончик заявив, що дану позицію міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макєє довів до голови МЗС України Павла Клімкіна.

Нагадаємо, 15 листопада ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проти резолюції проголосувало 23 країни, серед яких Білорусь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук