У Держспецзв’язку заявили, що не можуть сертифікувати систему е-декларування

У Держспецзв’язку заявили, що не можуть сертифікувати систему е-декларування

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації вважає неможливим сертифікування комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) реєстру електронного декларування доходів держслужбовців через неліквідовані недоліки в її розробці. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

«Видача атестату відповідності КСЗІ Реєстру можлива виключно за умови відповідності цієї інформаційно-телекомунікаційної системи вимогам українського законодавства та після усунення виявлених недоліків і порушень. Водночас Держспецзв’язку повідомляє про неможливість нині поновити державну експертизу КСЗІ Реєстру, і констатує відсутність будь-якого підтвердження ТОВ «Міранда» стосовно усунення виявлених недоліків», – сказано у заяві.

У відомстві заявили, що оскільки ТОВ «Міранда» здійснило розробку та побудову КСЗІ Реєстру, то несе за це відповідальність, а не тільки за функціональність переданих Нацкомісії з питань запобігання корупції частин програмного продукту.

Цікаво, що 14 серпня за кілька годин до запуску системи електронного декларування в дію відбулася технічна нарада за участю фахівців та експертів Держспецзв’язку, НАЗК та ТОВ «Міранда» стосовно обговорення проблематики, виявлених невідповідностей побудованої КСЗІ Реєстру НАЗК. За її підсумками був підписаний протокол, повідомила Держспецзв’язку на своїй сторінці у Facebook.

Натомість керівник «Міранди» Юрій Новиков заявив, що, за його словами, серед зауважень, які раніше висловили в «Держспецзв’язку», «не було жодного пункту, який би стосувався власне програмного забезпечення», а «зауваження, які були продемонстровані нам, стосувалися виключно супроводжувальної документації та організаційних заходів запуску системи подання та оприлюднення декларацій, які лежать поза компетенцією ТОВ «Міранда».

Нагадаємо, систему електронного декларування доходів чиновників запустили 15 серпня без атестату відповідності системи захисту інформації. 12 серпня Держспецзв’язку відмовила у сертифікації КСЗІ реєстру електронного декларування.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести службову перевірку для встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування доходів чиновників була запущена без сертифікації.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що запуск несертефікованої системи електронного декларування створює ризик приховування доходів держслужбовцям в електронних деклараціях. За її словами, подавши недостовірну інформацію у декларації до несертифікованої системи, особу не можна буде притягнути до кримінальної відповідальності, оскільки така декларація не може бути належним доказом у суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук