У Латинському костелі відреставрують надгробні плити і каплицю
Цього року у Латинському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові продовжать реставраційні роботи у каплиці Вишневецьких. Вартість робіт становить 415 тис. грн. Про це розповів представник Міністерства культури та національної спадщини Польщі Міхал Міхальські.
Як зазначив реставратор Ян Вілкойць у каплиці Вишневецьких або Святих таїнств, план реставраційних робіт передбачає роботу із ліпниною між двома карнизами, а також розписи вікон. «Також ми хочемо повернути ліпнині оригінальні кольори, бо вона була кілька разів перемальована, і самі карнизи також будуть відновлювати», - додав реставратор. За його словами, цього відреставрують 142 м ліпнини і 90 м розписів. Реставрація у цій каплиці розпочалася ще у 2010 році.
Також у костелі реставруватимуть дві надгробні плити. Одна з них датується XVI століттям і ця плита була на місці поховання львівського міщанина Станіслава Ганеля. «Найцікавіше, що коли ми вийняли плиту, то знайшли написи збоку, яких не було видно. Цей напис був виявлений під час реставрації і він буде частково експонований. Який був первісний вигляд ми не знаємо, бо був біля вівтаря, але не знаємо, біля кого саме, бо немає жодних документів», - розповіла студентка реставратора Януша Смази Марта Шимковяк. За її словами, після реставрації потрібно зробити обмежений доступ, щоб плита не була така затерта руками як перед реставрацією.
«Щодо другої плити, то поки невідомо, про кого вона, бо ще не прочитали написи на плиті», - розповіла Марта Шимковяк. Вона зазначила, що роботи з другою плитою розпочнуть у другій половині червня. Планують завершити до вересня.
Студентка 5-го курсу кафедри реставрації Академії мистецтв у Варшаві Анна Кудзя розповіла, що відновлюватиме кам’яну скульптуру святого Павла, що знаходиться на огорожі навколо костелу. «Головна проблема полягає в тому, що на камінь вплинули погодні умови. Зараз ми на етапі досліджень», - зазначила вона. За її словами, реставрація розпочнеться усередині червня, і більшість робіт завершать на початку липня.
За 6 років Міністерство культури Польщі профінансувало у костелі реставрацію багатоярусного головного вівтаря, вівтаря з двома картинами в бічній каплиці, вікна з вітражами, кам’яної архітектурно-скульптурної композиції «Господній гріб».
Також цього року за кошти Міністерства культури та національної спадщини Польщі реставруватимуть розписи Яна Розена у Вірменському соборі, 5 надгробків на Личаківському цвинтарі, а також встановлять дерев’яний костел з села Язлівчик у Шеченківському гаю.