У львівській школі, де у вчительки виявили відкриту форму туберкульозу, проводять дезінфекцію
У львівській школі №78, де у вчительки початкових класів виявили відкриту форму туберкульозу, працюють над дезінфекцією. Заклад обробляють спеціальними засобами, а дітей виводять на свіже повітря. Наразі медики не знайшли нових хворих, але наполягають над посиленими заходами контролю і профілактики. Адже туберкульоз — небезпечна хвороба, яку легко підхопити, та важко вилікувати.
Усі відвідувачі школи №78 можуть спати спокійно, запевняють медики. Після кількох етапів перевірки вони не виявили хворих на туберкульоз.
«На даний момент діти, які були обстежені, є здоровими. Тобто їхні легені, їхні рентгенограми є в нормі. Діти можуть інфікуватися, але треба розуміти, що інфікування і захворювання — це різні речі», — пояснює Юлія Лец, експертка з дитячої фтизіатрії.
Щоб не допустити спалаху туберкульозу у школі проводять додаткову дезінфекцію та постійно виводять учнів на свіже повітря. Адже три тижні тому стало відомо, що в цій школі з першокласниками працює вчителька з відкритою формою туберкульозу. Її відразу госпіталізували. Про недугу керівництво навіть не здогадувалося, адже перед стартом навчального року жінка пройшла медогляд.
«Медичний огляд вчителька пройшла 16 серпня 2019 року. До 16 серпня 2020 року вона є допущена до роботи з педагогічним колективом, з батьківським, з дитячим, звичайно. Ми не бачимо цих результатів аналізів, цей вкладиш вони залишають у поліклініці, в якій проходили медогляд», — каже директорка школи №78 Ірина Солодовнікова.
Після інциденту обстежили і всіх вчителів, які контактували з хворою. Лікарі кажуть, імунна система може самостійно впоратися з інфекцією. Але щоб не допустити її перехід у захворювання, потрібно звернутися до медиків за профілактичним лікуванням.
«Згідно наших сучасних протоколів діагностики лікування, якщо людина із загальними скаргами звертається при відсутності виділення бактерії і підтвердження за мазком, то їй призначається специфічне лікування на два тижні», — зазначає Вікторія Черкасова, лікарка-епідеміологиня Центру легеневого здоров’я.
Окрім походу до епідеміологів є й інші, дещо простіші, правила, які допоможуть вберегти здоров’я.
«Щоб не захворіти на туберкульоз потрібно вести здоровий і правильний спосіб життя, правильно харчуватися, дотримуватися режиму праці і відпочинку», — каже Ірина Куліш, керівниця відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Якщо ж проігнорувати усі поради експертів, то можна надовго потрапити на лікарняне ліжко.
«Процес лікування є довгим і залежить від форми туберкульозу. Він може тривати від 6 місяців і до двох років», — додає Ірина Куліш.
Та наразі лікарі можуть лише рекомендувати, як вберегтися. А яку профілактику обрати, повинні вирішити самі батьки.
«Батьки різні є. Хтось запанікував і побіг зі своїми дітьми до лікарів, хтось не веде дитину до школи 10 днів. Хоча чим це допоможе, я не знаю. Хтось спокійно до цього ставиться і просто наглядає за дитиною: температура, як вона себе почуває», — розповідає Наталя, мати учениці школи №78.
До слова, з початку року на Львівщині зафіксували 31 випадок захворювання на туберкульоз серед дітей та підлітків.