До теми
У Львівському еколого-натуралістичному центрі збудували новий вольєр для червонокнижних орлів. Цих птахів ще рік тому вилучили у шахраїв та передали на утримання в центр. Відтоді там почали будувати птахам нове помешкання.
"Є розпорядчий документ Міністерства екології, який передбачає для таких птахів площу вольєра у 5 метрів квадратних при висоті 3 метри. Значить ті вольєри, в яких вони знаходились, є мінімально допустимими", - зазначив директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
У новий вольєр заселили трьох орланів білохвостів. Розмах їхніх крил перевищує два метри. Відтак, вони у новому помешканні почуватимуться добре, адже там площа вісім на вісім метрів та висота сягає 5 метрів.
Оскільки орлів забрали із гнізда ще в кількамісячному віці, то зараз вони повернутися в дику природу не можуть.
"Ми постійно будем слідкувати, спостерігати, як себе птахи почувають, чи комфортно їм тут і нормально жити, ну, і по ходу, будем далі приймати рішення. Звичайно, що птахам найкраще у дикій природі - на волі. Але навряд чи вони зможуть адаптуватися до цих умов дикої природи", - зазначив представник Державної екологічної інспекції Львівщини Володимир Вітковський.
Також зараз цих орлів намагається відсудити спілка орнітологів і передати у один із заповідників. Дирекція ж Львівського-еколого-натуралістичного центру та волонтери, які допомагали визволяти та доглядати птахів, не бачать у такому переселенні доцільності.
"Птахи у задовільному стані, воні звиклі до людини, тобто вони неможуть повернутися в природу. Ними треба займатися і за кілька років, якщо їх в нас дякуючи Кийку (представник спілки орнітологів, - ред.) не заберуть, можна буде штучно розводити", - додав представник спілки соколярів "Сапсан" Павло Гордієнко.
Зараз же в еколого-натуралістичному центрі будують ще один такий вольєр, аби туди переселити й інших орлів. Загалом їх у центрі 12 орлів, 10 з яких червонокнижні.