У Львові давні коляди і щедрівки заспіває Наталка Половинка і театральний центр «Слово і голос»

КультураМарічка Крижанівська, 18 грудня 2019, 18:19 773 0

«NovКоляда», але зі найдавнішими колядами і щедрівками — таку програму запрезентує театральний центр «Слово і голос» 25 грудня у Центрі Довженка та 28 грудня у Центрі Шептицького.

Лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка повертає до життя забуті пісні, щось чує від бабусь, щось шукає в архівах. Програму назвали «Нова коляда».

«Нова, бо щороку світ оновлюється, щороку народжується Спаситель. Ніколи не буває старою оця вічна звістка про народження Христа. Разом з тим, світ наш старіє, ми, українці, ватнішаємо, ми робимося байдужі. А оця коляда, яку ми будемо співати, вона покликана нас збудити, нам нагадати, що ми живі, що ми живемо на своїй землі», — розповідає директорка-художня керівниця театрального центру «Слово і голос» Наталія Половинка.

Зазвучать коляди, щедрівки, різдвяні псалми, давні духовні напіви ХІІ-ХVІІ століть, а також ті, які співали вдома у Наталки Половинки на Вінничині, окрім того на Кіровоградщині, Полтавщині та інших регіонах.

«Ці коляди не зустрічаються більше ніде, це унікальні колядки, які ми вивчаємо і працюємо з пані Наталією», — каже акторка театрального центру «Слово і голос» Марія Кміть.

«Є одноголосі, є багатоголосі колядки і найголовніше, до чого ми намагаємося доторкнутися, — це старовинний чистий звук і тон», — додає акторка Шакіма Гарунц.

У цих колядах тісно переплетено дохристиянське і християнське.

«Для мене це повернення до життя. Щось, що просто пробирає до самого серця», — каже акторка Оля Преображенська.

«Щороку ми переглядаємо колядки, які ми готували, добирали і шукаємо в них новий звук, новий зміст, який би звучав цьогоріч. Це має бути розмова, дуже близька до людини», — вважає акторка Соломія Кирилова.

Над відеоартом працював львівський художник Сергій Савченко. Концерт влаштують 25 грудня у Центрі Довженка та 28 грудня у Центрі Шептицького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук