У Львові для хворих на діабет працюють "Школи самоконтролю"
У міських поліклініках Львова для людей хворих на цукровий діабет працюють «Школи самоконтролю». Вперше така школа була створена у межах Днів профілактики і раннього виявлення цукрового діабету. Школи самоконтролю працюють у 1 та 4 лікарнях міста, а також 2, 4, 5 міській поліклініках, до кінця року така школа з’явиться в 6 поліклініці.
Про це 11 листопада на брифінгу повідомила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Львівської міської ради Вікторія Герасименко.
За її словами, цього року вже третій рік поспіль проходять Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету (із 8 до 18 листопада). За цей час обстежилось 51 тис. осіб, з них у 670 виявлено цукровий діабет, у квітні цього року, коли проходили такі дні обстеження пройшли 12 тис. осіб, з них у 100 осіб вперше виявлено цукровий діабет. "Ми закликаємо осіб, які є в групі ризику, перевірити рівень цукру в крові. До групи ризику відносяться особи старіші 40 років; жінки, які народили дитину вагою понад 4 кг; люди з надлишковою вагою та ін. Важливо знати, що з діабетом можна жити, і на визначенні цього діагнозу життя не закінчується", - зазначила Вікторія Герасименко.
Як розповіла лікар-ендокринолог 2-ї міської поліклініки Любов Іванина, основне завдання школи – навчання людей, які хворі на цукровий діабет практичних навичок самоконтролю, харчування та способу життя з цим захворюванням. "Заняття проводяться щомісяця два рази в тиждень. Під час занять лікарі – ендокринолог, хірург, офтальмолог та ін. спеціалісти - читають лекції. Ми навчаємо їх, як правильно харчуватися, підбирати раціон харчування і в потрібних одиницях. Часто після лекцій задаємо питання, і учасники школи мають відповісти, - як у школі. Тут пацієнти вчаться самоконтролю цукрового діабету, самостійному визначенню цукру крові та сечі за допомогою глюкометрів та тест-смужок", - запевнила Любов Іванина.
За її словами, завдяки Дням профілактики і раннього виявлення цукрового діабету помітні й результати, зокрема у 2008 році було 14 хворих на цукровий діабет отримали інвалідність, а в 2009 році – 9.
Як зазначила головний лікар 2-ї міської поліклініки, координатор "Школи самоконтролю" Тетяна Токарєва, щоб потрапити до Школи самоконтролю спочатку потрібно відвідати ендокринолога в поліклініці або сімейного лікаря, який скерує у Школу. В середньому у групі в Школі займаються 15-20 осіб. "Школа – це не тільки читання лекцій. Це й питання-відповіді від пацієнтів до лікарів", - додала головний лікар.
Як розповіла Вікторія Герасименко, у Львові дещо підвищився рівень смертності в працездатному віці. Загалом у Львові за 9 місяців 2009 – померло 27 хворих, у 2010 за аналогічний період – 32.