У Львові керамістка Ганна Драголюк показала процес творення з глини за особливою технологією

Виставку її виробів представили в Етнографічному музеї

КультураМарта Когут, 7 травня 2019, 19:17 1395 0

Ганна Драголюк у гончарстві майже 50 років. Колись працювала на Миколаївському керамічному заводі. Однак завжди мріяла про власну справу. Тож, повернувшись із заробітків, жінка без вагань викупила приміщення у гончарному цеху на заводі. Там працює і дотепер. А натхнення майстриню не покидає. Головне, коли працює, отримує насолоду. Не може, щоправда, творити без пісні.

За день жінка може зробити десятки тарілок, чашок та іншого начиння з глини.

«Мисочку я можу зробити за хвилину-дві. Ну, не буду обманювати, глечик на вино – то вже трохи більше треба побавитися», – розповіла майстриня.

В Україні залишилися лише до десяти майстрів, які роблять глиняний посуд вручну і без жодних хімічних домішок. Що ж до пані Ганни, то в неї є своя особлива технологія.

«Третій випал глини цієї кераміки відбувається після покриття молоком, точніше обволікування в молоко і випалювання при 300 градусах, то є абсолютно екологічно чиста кераміка. Кава в такій кераміці пахне молоком, глиною. Це таких додатковий естетичний момент і особливість цієї кераміки», – пояснив доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало.

Вироби майстрині купують не лише в українські ресторани. Є навіть клієнти з-за кордону. Один комплект посуду невдовзі поїде у Ліван, а одним уже користуються у Франції. Набір посуду має працівниця Ради Європи.

Та найголовніше, каже майстриня, це передати своє вміння нащадкам. Тож пані Ганна вже навчила своєму ремеслу синів та невісток, на черзі – внуки.

«Щоб я дурно не прожила ці роки», – додала майстриня Ганна Драголюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук