У Львові на вулиці Щурата діти бавляться на небезпечному майданчику
До теми
Жителі будинків № 4, 8, 10 та 12 на вулиці Щурата у Львові вже два роки добиваються, аби їм замінили дитячий майданчик. Адже гойдалки розхитані, асфальт під ногами потрісканий, а з-під землі стирчать металеві штирі.
Майданчик встановили кілька років тому. Конструкція повністю дерев'яна, втім, мешканці вважають, що встановлена із порушеннями. По-перше, місце не підходить, розповідають матері. Адже, гойдалки встановили на пагорбі, огорожі немає і до проїжджої частини близько.
"Уявіть, як в дітей вилітає м'яч і вони всі біжать на проїжджу частину. У мене щоразу мало серце не стає", - розповіла пані Марія, яка гуляла поблизу з онуками.
Батьки кажуть, що не залишають тут малюків без нагляду, адже не одна дитина на майданчику травмувалася. "Минулого року тут дитинка руку зламала, бо впала з гойдалки на бетон", - наголосила Христина, яка живе поруч із майданчиком.
Через скарги мешканців, частину майданчика демонтували. Конструкція хиталась. В ЛКП "Північне-411", яке обслуговує майданчик, кажуть, що на разі це єдине, що вони могли зробити.
"Ми його регулярно прибираємо і завозимо пісок. - пояснює директор ЛКП Оксана Гадьо. - Втім, капітально відремонтувати його не можемо. Це не передбачено в тарифі комунальної плати. Ми пропонували мешканцям, щоб вони зібрали гроші, а ми б виділили людей на його встановлення. Стандартні майданчики коштують 20-30 тис. грн, однак можна пошукати варіанти, звернутись до майстрів, які б зварили конструкцію. Це б коштувало двічі менше".
Мешканці готові скинутись по 100-200 грн. Але наперед знають, що потрібної суми не назбирають. Мовляв, сусіди знайдуть сотню причин, щоб не давати гроші. Тож надіються хоча б на якесь фінансування.
У міській раді в управлінні молоді, сім'ї та спорту попереджають, гроші можуть виділити хіба що з наступного року, якщо цього року подати проект. Втім на ремонт всіх майданчиків гроші навряд будуть, тож пріоритет надаватимуть тим адресам, де поруч не має ігрової зони для дітей, а мешканці активні і зможуть долучитись до благоустрою. Наприклад, посади дерева, кущі чи докупити окремі елементи для майданчика.
Начальник управління Володимир Шнайдер пояснює: "Грошей не вистачає ні на встановлення нових майданчиків, ні на ремонт старих. Цього року, ми планували встановити 50, али ми розуміємо, що живемо в період війни. Міська рада прийняла ухвалу, яка дозволяє багато грошей спрямувати на підтримку АТО. Окрім того, місто ще не розрахувалось за 32 майданчики, які встановили минулого року. Разом наклалися і проблеми з казначейством, і брак фінансування. Тож як тільки надійдуть гроші, ми спершу розрахуємось з боргами, а потім почнемо встановлювати нові майданчики".