У Львові почали перевірку квест-кімнат

Приводом для цього став трагічний випадок у Польщі, де у квест-кімнаті внаслідок пожежі загинули п'ятеро дівчат

СуспільствоБогдан Опока, 30 січня 2019, 18:46 1253 0

У Львові почали перевіряти квест-кімнати. Це спеціальні приміщення, у яких учасники гри для того, щоб вибратися, повинні відгадати загадки. Допоки вони цього не зроблять – вийти з кімнати неможливо.

Перевірку розпочали після того, як в польському місті Кошалін сталася трагедія. Тоді через пожежу у закритій кімнаті загинули п’ять школярок. Як з’ясувалося, сім з десяти кімнат у Польщі є небезпечними для життя відвідувачів.

Схожі ескейп-руми функціонують і у Львові. Для їхнього створення не потрібно жодного дозволу, тому їхня кількість стрімко зросла – їх у місті близько сотні. Ці кімнати ще жодного разу не обстежували. Спеціально створена комісія має оглянути приміщення та перевірити, чи є ескейп-руми безпечними для життя відвідувачів.

Головний інспектор відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС Львівщини Микола Винярський каже: «Під час проведення оглядів зазвичай звертається увага на утримання шляхів евакуації, наявність проведених засобів пожежогасіння, чи обладнанні приміщення системами протипожежного захисту».

30 січня надзвичайники перевірили перший заклад на вул. Шевченка. Наразі ці заклади тільки оглядають. Після виявлення будь-яких порушень власників спершу повідомлятимуть, а згодом, якщо вони не впораються з усуненням, штрафуватимуть.

Як повідомили у ДСНС Львівщини, найгрубші порушення полягають у тому, що шлях евакуації проходить через квест-кімнати, двері відкриваються не по шляху руху, немає табличок «Вихід», що світяться, для швидкого орієнтування у випадку надзвичайної події. У більшості випадків приміщення, які зараз слугують квест-кімнатами, призначалися для інших потреб, тому встановлена тут система пожежогасіння не відповідає нинішньому призначенню. Крім того, повинна бути приточно-витяжна система вентиляції, якої власники часто не встановлюють.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук