У Львові презентували пам’ятні медалі героям Небесної сотні

Сьогодні, 12 червня, працівники Львівського конструкторського бюро «Топаз» презентували пам’ятні медалі героям Небесної сотні.

«У нас була ідея створити медаль, яка була б присвячена подіям, що відбулися на Євромайдані», – розповів директор Львівського державного спеціального конструкторського бюро «Топаз» Володимир Цьвок.

Художник і розробник монети Олег Денисенко зазначив, що це його невеличкий вклад як художника у пам'ять Небесної сотні і людей, які віддали своє життя за Україну.

фото: ZAXID.NET

На аверсі монети зображений козацький хрест з давньоруським орнаментом на променях, переплетений лавровим вінком – символом слави. У центрі хреста - тризуб, що уособлює державність. Круговий напис «Слава Україні – Героям Слава» виконаний шрифтом національного стилю та розділений знаками вічності.

На реверсі монети зображений Архистратиг Михаїл – воєвода небесних сил, патрон Українського Воїнства, який перемагає дракона, що символізує зло. Правою рукою Михаїл піднімає вогняний меч, лівою тримає щит з тризубом. Архангел одягнений у стилізовані обладунки періоду давньої Русі.

Монета буде продаватись як у пластиковій упаковці, так і у блістерній. На останній будуть надруковані духовний та державний гімни України. На звороті упаковки розмістять текст пісні «Пливе кача по Тисині», під яку хоронили героїв Небесної сотні, а також напис «Герої не вмирають».

Макет блістерної упаковки

фото: ZAXID.NET

Окрім того, всередині упаковки ініціатори вирішили надрукувати список всіх 112-ти загиблих героїв.

За словами Цьвока, тираж пам’ятних монет – 5 тис. штук. Придбати їх можна вже у мережі кіосків «Інтерпрес», а також в магазині підприємства за адресою вул. Личаківська, 110. Ціна однієї монети у пластиковій упаковці - 25 грн.

Монети у блістерних упаковках надійдуть у продаж з наступного тижня. Виробники наразі уточнюють вартість такої монети.

«Я сподіваюся, що ми довго будемо пам’ятати наших героїв і вони будуть вести нас по житті. Ми повинні це тримати у себе в серцях і не відступати від того, що люди здобули на Майдані» – наголосив Денисенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук