У Львові спотери фіксували літаки, що приземлялись
У Львові в Міжнародному аеропорту імені Данила Галицького відбувся перший спотинг (особливий вид хобі – ведення реєстру літаків, що супроводжується фото та відеозйомкою літальних апаратів). Участь в акції взяли близько 30 осіб, зокрема професійні спотери з Києва, Львова, початківці та працівники аеропорту.
Професійні спотери мали з собою спеціальні сканери (рації, які налаштовуються на різні частоти), через які було чути розмови авіадиспетчерів та екіпажів літаків. Це дуже полегшувало спотинг, адже всі відразу займали правильні позиції. Після прильоту всіх літаків за спотерами прибув автобус, який відвіз їх на стоянку до старого терміналу, де на один день розташувались усі ці літаки.
Нагадаємо, у цей день у львівському аеропорту ім. Данила Галицького приземлилася делегація Клубу любителів старовинної авіації «Air Squadron» на чолі з двоюрідним братом королеви Великобританії Єлизавети ІІ – принцом Кентським Майклом.
Довідка
Спотинг (від англійського слова «spot» — «побачити», «упізнати»; також плейн-спотинг, тобто авіаційний спотинг) — особливий вид хобі ведення реєстру літаків, що супроводжується фото і відеозйомкою літальних апаратів, найчастіше літаків. Головне для плейн-спотера визначити що за літак, його бортовий номер, серійний номер, все це супроводжується фотографуванням для наочності. Місце зйомки – аеропорт або невеликий аеродром. При найпоширенішому виді зйомки — сідаючих літаків — зазвичай, вибирається місце під глісадою злітно-посадкової смуги. Для якісної зйомки об'єктів, що рухаються на великих швидкостях (до 300 км/год), необхідний великий досвід, тож спотери намагаються займатись улюбленою справою якомога частіше. Багато з них відправляються в інші міста, щоб познімати в місцевому аеропорту. Найбільш відомі в світі місця для спотингу: пляж Махо поруч з аеропортом Принцеси Джуліани на острові Святого Мартіна, сквер біля ресторану In-N-Out поблизу аеропорту Лос-Анджелеса, закритий нині Гонконгський аеропорт Кай-Так та аеропорт Амстердаму, де замість огорожі використовують рів з водою, в результаті чого відкривається гарний вид на злітно-посадкову смугу.
Фото - Володимира Врублевського.