У Львові триває конфлікт незрячих з аспірантами «Львівської Політехніки»

СуспільствоХристина Гац, 5 серпня 20147930

«Баталії» між аспірантами НУ «Львівська політехніка» та Львівським осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» тривають. Керівник спілки Оксана Потимко продовжує висловлювати звинувачення молодим науковцям у крадіжці інноваційних систем для незрячих.

21 липня на офіційному сайті Комітету з присудження Державних премій була опублікована наукова робота молодих вчених НУ «Львівська політехніка» під назвою «Інклюзивне бібліотечне обслуговування користувачів з особливими потребами та формування мультимедійних бібліотечних фондів з врахуванням нозологій». Ця наукова робота підтверджена низкою коментарів та рецензій науковців. Серед яких є й коментар Оксани Потимко.

Втім, сама Потимко у вівторок, 5 серпня, на прес-конференції заявила, що «жодних коментарів до цієї праці не писала і взагалі не підозрювала про її існування».

Натомість вона знову висунула звинувачення аспіранту кафедри інформаційних систем та мереж НУ «Львівська політехніка» Андрію Демчуку та наставникам групи молодих вчених - професору кафедри ІСМ НУ «Львівська політехніка» Володимиру Пасічнику та заступнику директора бібліотеки НУ «Львівська політехніка» Наталії Кунанець. На думку Потимко, розробки в науковій роботі не є винаходом молодих вчених, а «безсоромно викраденими у незрячих».

Вона заявила, що Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» є автором та розробником тифлокоментування аудіовізуальних творів для незрячих в Україні. У травні минулого року вони спільно з аспірантами Львівської Політехніки презентували перший мультфільм для незрячих дітей «Сонячний коровай», тифлокоментарі до якого були записані з використанням нової методики.

Невдоволення висловила й акторка Національного теартру ім. М. Заньковецької Олександра Бонковська. Вона переконана, що програма, яку розробили аспіранти політехніки, є зовсім неефективною і не здатна автоматизувати всі етапи тифлокоментування відеоконтенту для незрячих.

Як повідомляв ZAXID.NET, науковці Львівської політехніки не розуміють звинувачень у крадіжці ідеї технологій для незрячих. Аспіранти заперечують: на премію подали тільки розроблену ними інформаційну технологію запису тефлокоментаря, і аж ніяк не мультфільм «Сонячний коровай». Аспіранти розповіли, що намагались зв’язатись з Оксаною Потимко ще 30 липня, щоб запросити її на спільну прес-конференцію, однак вона проігнорувала їхню пропозицію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук