У Львові виміряти тиск, зробити кардіограму та щеплення можна у власному будинку

В місті відкрили 14-ту амбулаторію сімейної медицини

Головні новини Львова 14.06Оксана Сенишин, 14 червня 2016, 17:35 1286 0

У Львові відкрили ще одну амбулаторію сімейної медицини – це вже чотирнадцята. На цей раз пощастило мешканцям Шевченківського району. Тепер на вул. Грінченка, 6 вони можуть швидко виміряти тиск, зробити кардіограму, щеплення дитині або ж навіть пройти гінекологічне обстеження.

На першому поверсі жилого будинку відкрили амбулаторію сімейної медицини. І відразу з вигодами для молодих мам – поруч загороджена територія для візочків.

«Загорожу зробили високою тому, що у візочках матері залишають рушнички тощо – то щоб ніхто не «потягнув». Окрім того, тут є відеокамера, яка чітко стежить за всім, що відбувається на території», – уточнив начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Амбулаторію відкрили на базі 1-ї клінічної лікарні імені Князя Лева, що обслуговує Шевченківський район. Таких у цієї лікарні вже шість, а загалом у місті це вже чотирнадцята.

«Всі потрібні медикаменти, все для першої допомоги в нас є. Якщо комусь треба надати, не дай Боже, невідкладну допомогу – це в нас є», – запевнила сімейна медсестра Леся Баглаєва.

«Тут можна дітям зробити вакцинацію. Виміряти тиск, цукор крові можна так само визначити, зробити кардіограму. Тобто всі необхідні обстеження, щоб визначити діагноз», – додала головний лікар 1-ї міської клінічної лікарні Джемма Джафарова.

«Є гінекологічне крісло для того, щоб пацієнтки спеціально не ходили в жіночу консультацію. Акушер у визначені дні може взяти цитологічні мазки, аби вони потрапили згодом до гінеколога пацієнтів», – уточнив Володимир Зуб.

Тут шість сімейних лікарів, що орієнтуються в терапії, педіатрії, хірургії та неврології, пильнуватимуть за здоров’ям майже дев’яти тисяч пацієнтів з навколишніх будинків.

«Ця зона обслуговування взагалі належить до вулиці Мазепи 25, біля лікарні «Швидкої допомоги» – а це дві-три зупинки тролейбуса або ж декілька кілометрів пішки. А так вийшов з під’їзду, зайшов сюди – і весь комплекс консультацій, первинних обстежень, рекомендацій можна отримати тут», – підсумував Володимир Зуб.

Лікарі працюватимуть щоденно, окрім неділі, з 8-ї ранку до 7-ї вечора. «Пацієнти наші мають змогу поміняти, вибрати сімейного лікаря. І це велика перевага амбулаторії сімейної медицини», – додала завідувач амбулаторії сімейної медицини Галина Гондарук.

Заклад відкрили за кошти міського бюджету та бюджету розвитку. В загальній сумі на понад 800 тис. грн. Цьогоріч хочуть відкрити ще дві схожі амбулаторії: на вулицях Олени Степанівни та Тернопільській.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук