У Львові вперше провели майстер-класи із професійної пластики
4 вересня на площі Ринок у Львові учні «Школи контактної імпровізації» та актори театру сучасного танцю «Dance platform» презентували пластичні дійства. Це перше велике представлення рухів контактної імпровізації для львів’ян у межах проекту «Дні мистецтва перфоманс».
Як повідомляють організатори, від площі Ринок учасники дійств рухалися вулицями міста через проспект Свободи біля пам’ятника Шевченка до Театру для дітей та юнацтва. Учні «Школи контактної імпровізації» показували майстер-класи із work in progress, а львівський театр сучасного танцю «Dance Platform» представив перфоманс-проект «The system that connect us».
«Цим дійством ми підсумовуємо навчання у «Школі». Щодо контактної імпровізації, то це щось середнє між танцями та перфомансом. Вона полягає в тому, щоб повністю розслабити своє тіло», - розповідає прес-секретар МО «Дзига» Юрко Вовкогон.
Загалом у «Школі контактної імпровізації» навчалось 40 учнів зі Львова, Києва, Харкова, Тернополя, Одеси, Вроцлава та Москви. Впродовж декількох днів їх навчали польські танцюристки і хореографи Пауліна Сьвєньцаньська, Маґдалена Радловська та Івона Ольховська.
Далі програму «Днів мистецтва перфоманс» із 4 до 8 вересня наповнять лекції, зустрічі із визнаними митцями, майстер-класи та покази перфомансів у Театрі для дітей та юнацтва, які щодня починатимуться о 16:00.
Контактна імпровізація - це танець, ідеологом якого є Стів Пекстон, американський танцюрист і хореограф. Контактна імпровізація посилається на такі форми контакту, як обійми, притягування, підтримування, пантоміма. Контактна імпровізація найчастіше розігрується в дуеті, але танцюристи можуть створювати також більші групи. Танець є спонтанний, креативний, його форми створюються без попереднього планування. У ньому немає передбачуваності та тривіальних рухових схем.