У Львові за гроші благодійника реставрують стінопис на будівлі Центрального історичного архіву

На відновлення стінопису німецький експерт Маркус Шульц передав 1,5 тис. євро

Головні новини Львова 26.07Христина Станько, 26 липня 2018, 15:49 654 0

Cтінопис намальований над входом до будівлі Центрального державного архіву, колишнього монастиря бернардинів, що на площі Соборній, 3а. Його відновлять за кошти, які передав містові німецький експерт Маркус Шульц. На реставрацію від благодійника надійшло 1,5 тис. євро. Він зібрав ці гроші на своїх уродинах, запропонувавши гостям не дарувати подарунки, а натомість зібрати кошти на реставрацію якоїсь пам’ятки у Львові.

У місті благодійник працював у межах проекту GIZ «Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста».

«Кошти на реставрацію дав Маркус Шульц – експерт із реставрації стінопису та тиньків, запропонувавши гостям, які прийшли до нього на день народження, замість подарунка, зібрати кошти на реставрацію якогось об’єкту у Львові», – розповіла начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Зображення над входом до архіву датують 1894 роком. Це колишня будівля Бернардинського монастиря. Фахівці віднайшли навіть підпис автора – художника Шидловського. На стінописі він зобразив монахів-бернардинців, які моляться до Всевишнього.

Роботи виконуватимуть львівські реставраторки – Ірина Гірна та Ірина Дуткевич. Найперше вони мають намір законсервувати пам’ятку, яка зараз у дуже поганому стані.

«Будуть проведені в першу чергу консерваційні роботи, бо вони є дуже складні. Треба шар, який покритий фарбою, укріпити, щоби він далі не руйнувався, пізніше захистити тиньк, який зараз у аварійному стані. Він відлущується, а після цього будемо пробувати робити розчистки, щоби зробити гарний візуальний вигляд фрески», – пояснила реставраторка Ірина Гірна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук