У посольстві Чехії заявляють, що в сфері віз та працевлаштування діє чесько-українська мафія
Тимчасовий повірений у справах посольства Чеської Республіки в Україні Вітєзслав Півонька заявив, що у сфері працевлаштуванням українців у Чехії та отримання ними робочих віз діє чесько-українська мафія.
"Ми звертаємо увагу на офіційні дані й переконані, що Чехія входить у п’ятірку найлояльніших до громадян України посольств. Але нас, все ж, критикують. Чому? А тому, що під нашими консульськими установами і посольством ( на території України, а не на території чеських дипломатичних місій) діють корупційні групи. Вони організовують чергу до посольства і продають місця у цих чергах. Це люди, які пропонують платні послуги за те, що не має жодного відношення до роботи самого посольства чи консульств і до візового режиму між Україною та Чехією.Ми вже не раз офіційно зверталися з цього приводу до МЗС України. Кожний місяць ми посилаємо офіційну ноту. Ми платимо за охорону від Міністерства внутрішніх справ України. Ми сфотографували цих людей і передали їхні фото до МВС. Але поки нічого не змінилося. До нас звертається Amnesty International щодо цієї проблеми, а ми кажемо: "Так, ми знаємо і звертаємося до України з проханням припинити діяльність цих людей". Ми раді, що ми зрозуміли ці проблеми і тепер відкрито обговорюємо їх з українським МЗС", - зазначив Вітєзслав Півонька в інтерв’ю "Радіо Свобода".
За його словами, з 2011 року Чеська Республіка має намір змінити правила, що регулюють процес перебування і працевлаштування іноземців. Йдеться про паспорти з біометричними даними і довготривалі робочі візи для іноземців із високою кваліфікацією.
"Що ж до проблеми з робочими візами й працевлаштуванням українців у Чехії, то скажу відкрито: у цій сфері діє чесько-українська мафія. Люди наймаються на роботу до Чехії через агенції, але отримують не те, що їм обіцяли. Працедавець платить 150 крон за годину роботи, але робітник отримає на руки лише 80. Це великий бізнес. Ми маємо "почистити" цю ситуацію, знайти цих людей і припинити їхню діяльність. Це спільне завдання і для нашої, і для вашої влади. Що стосується біометричних паспортів, то ми вже готові до цього. Однак, поки ще остаточно не вирішено, коли саме розпочнеться процес видачі таких паспортів. Це вже потребує узгодження на рівні ЄС. Хочу наголосити, що Чехія завжди підтримувала європейські прагнення України й зараз ми вітаємо отримання Україною плану дій на шляху лібералізації візового режиму", - зазначив Вітєзслав Півонька.