У рамках співпраці з ЮНІСЕФ у Львові затвердили стратегію «Громада, дружня до дітей та молоді»

До 2030 року у місті планують розбудувати інфраструктуру для дітей та молоді

СуспільствоОлена Петришин, 29 листопада 20181530
У рамках співпраці з ЮНІСЕФ у Львові затвердили стратегію  «Громада, дружня до дітей та молоді»
45% мешканців Львова – це молодь і діти

У четвер, 29 листопада, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати затвердили Стратегію «Львів, дружній для дітей та молоді» та План дій з реалізації ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». За це рішення проголосувало 50 депутатів.

У пояснювальній записці до стратегії зазначено, що сьогодні 45% мешканців Львова – це молодь і діти. Тому головне завдання міста забезпечити цю категорію населення трьома пріоритетними правами: правом на визнання, повагу та справедливе ставлення; правом бути почутим і правом на охорону здоров’я, освіту та захист.

Прийнята стратегія передбачає реалізацію проектів, які до 2030 року зроблять Львів найбільш сприятливим містом для виховання дітей. Зокрема, у громадських місцях планують облаштувати кімнати для годування і догляду дітей. Усі львівські громадські заклади мають обладнати пандусами.

Міська рада планує також створити у місті цікаві інклюзивні майданчики для дітей різного віку. Окрім того, у Львові запрацює комунальна служба з утримання та догляду за дитячими та спортивними майданчиками.

Стратегія передбачає також облаштування у Львові «зелених кімнат» для дітей, які потребують психологічної допомоги, і запуск міської мобільної служби домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику. Щоби зменшити випадки булінгу, у місті проводитимуть челендж-естафети серед школярів.

Упродовж наступних років у Львові хочуть також запустити інформаційний ресурс для вагітних жінок, жінок, які народили, та жінок, які планують вагітність.

До 2021 року на втілення проектів місто витратить загалом 21 млн. грн. Співпраця з ЮНІСЕФ дасть змогу залучити додаткові кошти на реалізацію проектів.

«Львів зможе додатково отримати 1% від податку на доходи фізичних осіб на реалізацію проектів стратегії. За попередніми підрахунками це близько 40 млн грн. Маємо у планах реалізувати дороговартісні проекти, тому фінансова підтримка є дуже важливою», – зазначила депутатка ЛМР Уляна Пак.

Нагадаємо, у вересні цього року Львівська міськрада підписала меморандум із представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) про наміри та взаємодію у глобальній програмі «Громада, дружня до дітей та молоді». Місто Лева – серед лідерів у впровадженні ініціативи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук